REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Policzono posiadaczy PlayStation 5 i Xbox Series. Sony chwali się historycznymi rekordami, Microsoft tak samo

Znamy najnowsze wyniki sprzedaży konsol dziewiątej generacji. PlayStation 5 notuje rekordowy wynik, zyskując miano najszybciej kupowanej platformy do gier w całej historii Sony. Microsoft również chwali się rekordową sprzedażą modeli Xbox Series.

28.07.2021
18:41
PlayStation 5 vs Xbox Series: Sony ma 3,5 miliona przewagi
REKLAMA

Sony oficjalnie potwierdziło liczbę sprzedanych konsol PlayStation 5. Od premiery tego urządzenia PS5 znalazło ponad 10 milionów nabywców. Tym samym PlayStation 5 jest najszybciej kupowaną konsolą w całej historii Sony. Nawet PSX i PS2 potrzebowały więcej czasu, aby przebić barierę pierwszych dziesięciu milionów. Sony wierzy, że z tak dobrym startem, firmie uda się pobić rekord sprzedaży ustanowiony dekady temu przez PlayStation 2. Może w tym pomóc rynek chiński, gdzie Sony dostało zielone światło na sprzedaż platformy.

REKLAMA

Microsoft także ma powody do zadowolenia. Konsole Xbox Series znalazły 6,5 miliona nabywców.

Z takim wynikiem modele Series S oraz Series X są najszybciej znikającymi ze sklepowych półek Xboksami w historii. Microsoft nie może co prawda liczyć na wyniki podobne do tych generowanych przez PlayStation 5, ale firma zdecydowanie ma powody do zadowolenia. Unikalna strategia obliczona na tańsze granie i programy abonamentowe przynosi wymierne korzyści, w postaci 11 proc. wzrostu przychodów za sektor gier w skali kwartał do kwartału . Zdaje się, że Microsoft znalazł skuteczny sposób na budowanie nowej tożsamości Xboksa, nadrabiając w ten sposób znacznie mniej efektowną ofertę gier na wyłączność.

 class="wp-image-1479614"

Będąc przy grach na wyłączność, świetny The Amazing Spider-Man: Miles Morales znalazł dotychczas aż 6,5 miliona nabywców - tylu, ilu łącznie sięgnęło po obie konsole Xbox Series. Trzeba jednak zaznaczyć, że Morales zadebiutował zarówno na PS5 jak i PS4. Z kolei najlepszym sprzedażowo tytułem wyłącznie na PlayStation 5 jest rewelacyjny Ratchet and Clank: Rift Apart, po którego sięgnęło ponad 1,1 miliona posiadaczy białej konsoli Sony.

  • PlayStation 5: 10 milionów sprzedanych konsol
  • Xbox Series: 6,5 miliona sprzedanych konsol
REKLAMA

Trzeba dodać, że sprzedaż obu produktów ma miejsce w szczególnym, wyjątkowym czasie. Pandemia wirusa przełożyła się na większe zapotrzebowanie na platformy do gier. Z drugiej strony mamy do czynienia z potężnym niedoborem podzespołów, który ma potrwać nawet do 2023 r. Ograniczona podaż ma bezpośrednie przełożenie na wynikli sprzedaży i niewykluczone, że te byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie trudność w dostępie do PlayStation 5 oraz Xbox Series.

Czyli konsole górą!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA