REKLAMA

EA Play stanie się częścią Xbox Game Pass już 10 listopada. Gry otrzymają wsparcie xCloud

Już wiemy, kiedy będziemy mogli zagrać w gry Electronic Arts w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. EA Play stanie się częścią abonamentu Microsoftu już 10 listopada 2020 r.

29.09.2020 15.10
xbox game pass ultimate ea play za darmo
REKLAMA

Microsoft zdaje sobie sprawę, że nie wyrobił się z własnymi grami z kategorii AAA na premierę Xbox Series X oraz Xbox Series S. Gigant z Redmond nie planuje jednak oddawać tutaj pola Sony i wie, że potrzebuje wsparcia i tak jak nie ma odpowiedzi na gry na wyłączność na konsole PlayStation, tak robi teraz wszystko, co się da, by granie w tytuły multiplatformowe było tańsze i wydawało się atrakcyjniejsze właśnie na sprzętach z rodziny Xbox.

REKLAMA

To właśnie z tego powodu Microsoft wykupił Zenimax wraz z całą Bethesda (i markami takimi jak Doom, Wolfenstein, Fallout i The Elder Scrolls) oraz nawiązał strategiczne partnerstwo z Electronic Arts (co pozwoliło na połączenie subskrypcji EA Play, czyli dawnego EA Access, z abonamentem Xbox Game Pass). Już lada moment skorzystają na tym klienci, którzy mają już konsolę z rodziny Xbox One bądź kupią jedną z dwóch konsol z linii Xbox Series.

EA Play stanie się częścią Xbox Game Pass Ultimate już 10 listopada 2020 r.

O tym, że za dostęp do gier z biblioteki EA Play subskrybenci usługi Xbox Game Pass nie będą płacić dodatkowo, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, ale dzisiaj firmy Microsoft i Electronic Arts podały termin wprowadzenia tej integracji na konsolach. Okazuje się, że start podrasowanej usługi Xbox Game Pass Ultimate zaplanowano na światową premierę Xbox Series X oraz Xbox Series S, czyli dokładnie 10 listopada 2020 r.

REKLAMA

Gry z desktopowej wersji EA Play będą dostępne również na pecetach w ramach usługi Xbox Game Pass PC, która jest częścią Xbox Game Pass Ultimate, nieco później, czyli w grudniu. Co jednak ciekawe, już ma start w przynajmniej wybrane gry z biblioteki Electronic Arts będzie można zagrać dzięki wsparciu funkcji xCloud od samego początku na smartfonach z Androidem w ramach aplikacji Xbox Game Pass.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA