REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft rozbił bank. EA Play w Xbox Game Pass Ultimate - za darmo, bez haczyków

Xbox Game Pass od samego początku jest ofertą, obok której posiadaczom konsol Microsoftu trudno jest przejść obojętnie. Teraz w ramach tej usługi dostaniemy dostęp do abonamentu EA Play — bez dodatkowych opłat.

09.09.2020
16:05
xbox game pass ultimate ea play za darmo
REKLAMA

Firma z Redmond ostatnio rozstawia swojego rywala po kątach. Ledwie wczoraj firma zaprezentowała oficjalnie Xboksa Series S, czyli konsolę nowej generacji za jedynie 1345 zł, a dzisiaj przyszła kolej na następne ogłoszenia, w tym te dotyczące oficjalnej ceny Xbox Series X (2249 zł), terminu składania zamówień typu preorder dla obu konsol (22 września 2020 r.) oraz ich daty premiery (10 listopada 2020 r.).

REKLAMA

Oprócz tego Microsoft właśnie sprawił, że Xbox Game Pass Ultimate stał się jeszcze lepszy za sprawą połączenia go z abonamentem EA Play.

Jeszcze kilka miesięcy temu Xbox Game Pass Ultimate zawierał w sobie „tylko” podstawowy pakiet Xbox Game Pass, pakiet Xbox Game Pass PC na komputery osobiste oraz subskrypcję Xbox Live umożliwiającą rozgrywkę multiplayer, a także przypisywanie do konta kilku darmowych gier w miesiącu. Kilka tygodni temu tę usługę połączono z ze streakingiem xCloud i to bez żadnych opłat. Na tym jednak nie koniec.

Microsoft zapowiedział właśnie, że abonenci Xbox Game Pass Ultimate będą mogli od tej pory grać w gry z katalogu Electronic Arts w ramach usługi EA Play (dawniej EA Access na konsolach i Origin Access ba pecetach) bez dodatkowych opłat. Wcześniej za tę usługę trzeba było płacić — i to osobno na konsolach, jak i na pecetach. Dodanie do niej dostępu w ramach subskrypcji od Microsoftu pozwoli z niej korzystać zarówno na PC, jak i na sprzętach z rodziny Xbox.

Xbox Game Pass i EA Play połączą się w jedno już lada moment, a więc „na święta 2020 r.”.

REKLAMA

Można rozsądnie założyć, że usługa zapewniająca dostęp do pełnych 60 gier, w większości z kategorii AAA, a także wersji testowych zupełnie nowych produkcji z portfolio tego wydawcy, będzie aktywna w dniu premiery konsol nowej generacji od Microsoftu, czyli 10 listopada 2020 r.

Co ciekawe, wybrane gry Electronic Arts z katalogu EA Play będzie można uruchamiać na urządzeniach mobilnych z systemem Android w ramach usługi xCloud.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA