Operatorzy  /  Artykuł

Mapka zasięgu 5G w T-Mobile - sprawdzamy, gdzie już skorzystasz z szybkiego internetu

Picture of the author

Już wszyscy czterej polscy operatorzy infrastrukturalni ruszyli z 5G. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie można skorzystać z sieci 5. generacji od T-Mobile i jak wygląda jego mapka zasięgu.

T-Mobile, podobnie jak PlusOrange i Play, uruchomił swoje 5G w Polsce na częstotliwościach wykorzystywanych do tej pory na potrzeby LTE — w jego przypadku jest to pasmo 2100 MHz. Oznacza to, że na sieć 5. generacji z prawdziwego zdarzenia musimy jeszcze poczekać. Zaplanowana na ten rok aukcja nie odbyła się z powodu koronawirusa, a dalsze postępowanie w tej sprawie będzie miało miejsce najpewniej dopiero w przyszłym roku.

Operatorzy robią, co mogą na falach 2100 MHz i 2600 MHz. Możliwość korzystania z częstotliwości z pasma 3,4-3,8 GHz uzyskają najpewniej dopiero w 2021 r., o 26 GHz nie wspominając. Mimo to z 5G w tym podstawowym wymiarze można korzystać już dziś. Wystarczy do tego odpowiednie urządzenie wspierające łączność nowej generacji karta SIM oraz zasięg stacji bazowej sieci 5. generacji. Tylko gdzie takową znaleźć?

5G w T-Mobile — mapka zasięgu

Już wcześniej publikowaliśmy mapki zasięgu wszystkich operatorów, które przygotowano na bazie informacji o tym, gdzie powstają stacje bazowe 5G. Potem zaczęliśmy zaglądać na strony telekomów i już wcześniej informowaliśmy, gdzie ze swoją siecią 5. generacji docierają PlusOrange oraz Play. Dzisiaj przyglądamy się temu, jak to wygląda w przypadku T-Mobile’a.

Sieć zapowiedziała, że na start zapewni zasięg 5G na 1,6 tys. stacji bazowych w kraju, a do końca czerwca w zasięgu będzie 6 mln osób na terenie 46 miast i miejscowości na terenie całej Polski. Na liście wyszczególniono kilkanaście miast. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie konkretnie na ich terenie jest zasięg sieci 5. generacji od T-Mobile’a. Przyjrzeliśmy się im na oficjalnej mapce zasięgu opublikowanej przez telekom.

T-Mobile i 5G — Warszawa

T-Mobile i 5G — Łódź

T-Mobile i 5G — Kraków

T-Mobile i 5G — Poznań

T-Mobile i 5G — Wrocław

T-Mobile i 5G — Płock

T-Mobile i 5G — Opole

T-Mobile i 5G — Częstochowa

T-Mobile i 5G — Rzeszów

T-Mobile i 5G — Bielsko-Biała

T-Mobile i 5G — Kielce

T-Mobile i 5G — Górnośląski Okręg Przemysłowy

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst