REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile też włącza prawdziwe 5G. Prędkość pobierania robi wrażenie

T-Mobile ogłosił, że ruszył z prawdziwym 5G w Polsce. Niemiecka firma jest drugim operatorem w naszym kraju, który rozpoczął wykorzystywanie wylicytowanego pasmo w październikowej aukcji 5G. Zaraz po Orange.

19.01.2024
13:01
T-Mobile
REKLAMA

Trochę się naczekaliśmy. 5G w Polsce niby działa już od dawna, ale tak naprawdę tylko Plus jak dotąd był w stanie zapewnić znacznie wyższe prędkości przesyłu danych względem 4G LTE, gdzie u reszty operatorów sieć piątej generacji działała trochę szybciej niż czwartej. Niemniej oficjalnie ten czas się kończy i zaczyna się era 5G w kraju nad Wisłą. Na razie z szybszego internetu mobilnego skorzystają mieszkańcy określonych miast.

REKLAMA

Internet 5G przyspiesza w T-Mobile. Przebija barierę 1 Gb/s

Już w grudniu magentowy operator zapowiadał, że przygotowuje sieć mobilną, która pozwoli uzyskać użytkownikom prędkość pobierania rzędu 1 Gb/s. Nie musieliśmy jednak długo czekać, ponieważ T-Mobile właśnie ogłosił, że jego klienci mogą skorzystać z jeszcze szybszego 5G. Technologia została nazwana przez operatora 5G Bardziej i bazuje na paśmie 3,7 – 3,8 GHz.

Jak podaje operator, to pasmo ma być trzy razy pojemniejsze niż pasma sieci poprzedniej generacji (chodzi o 4G). Osoby, które mają odpowiedni smartfon wyposażony w modem 5G, będą mogły cieszyć się szybszym internetem w miastach takich jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Gdańsk,  Gdynia, Poznań, Piła, Grudziądz, Toruń, Bydgoszcz, Łódź, Kielce, Radom, Częstochowa i wielu innych mniejszych miejscowościach w naszym kraju. Podrzucam graficzną mapkę zasięgu, natomiast pod tym linkiem sami możecie sobie sprawdzić zasięg.

Zasięg sieci T-Mobile 5G Bardziej

Już teraz sygnał sieci 5G Bardziej ma być emitowany za sprawą 1448 stacji bazowych, natomiast w niedalekiej przyszłości liczba wzrośnie do ponad 2000 stacji bazowych, obejmując ponad 26 proc. mieszkańców Polski. Warto zaznaczyć, że aby skorzystać z 5G Bardziej, większość klientów T-Mobile nie będzie musiała kupować nowej oferty. Dotychczasowi klienci, można rzec, otrzymają ulepszenie.

Dostęp do szybszego internetu otrzymają indywidualni klienci T-Mobile z ofertami abonamentowymi, ale także klienci biznesowi (ofert MagentaBIZNES) oraz użytkownicy ofert korporacyjnych. Oczywiście klienci na kartę nie zostali pominięci – korzystający z ofert przedpłaconych na doładowania typu T-Mobile MIX, ofert na kartę M, M+UA oraz L, a nawet klienci Red Bull Mobile mogą liczyć na dostęp do 5G Bardziej.

Operator przygotował też promocję, w której od 1 lutego do 30 kwietnia 2024 do sieci 5G Bardziej bez dodatkowych opłat otrzymają dostęp także dotychczasowi klienci umów przedpłaconych – T-Mobile na kartę, Heyah na kartę oraz T-Mobile MIX.

REKLAMA

Więcej o nowościach o ofertach operatorów sieci komórkowych piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA