REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Brak światłowodu już niestraszny. Play ma nowy internet bezprzewodowy 5G bez limitu

Play zrobił nową ofertę, która dla wielu może być wybawieniem. Chodzi o internet bezprzewodowy 5G bez limitu prędkości, który jednocześnie nie ma limitu danych. Rozwiązanie jest dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na podpięcie światłowodu.

18.01.2024
17:07
Brak światłowodu już niestraszny. Play ma nowy internet bezprzewodowy 5G bez limitu
REKLAMA

Często jest tak (szczególnie na wsiach, ale także nawet w niektórych zakątkach miast), że światłowód nie dociera do domów i mieszkań. Korzystanie z internetu domowego opartego na kablu telefonicznym zapewniającym wolne transfery danych (pobierania i wysyłania) w 2024 roku nie wydaje się najrozsądniejsze, ale mamy zawsze internet bezprzewodowy. Ten przez ostatnie lata bardzo się polepszył i limity rzędu kilkudziesięciu gigabajtów odeszły w zapomnienie.

REKLAMA

Bezprzewodowy internet 5G bez limitów. Nowa oferta wydaje się naprawdę niezła

Play poinformował, że uruchomił nową ofertę internetu bezprzewodowego. Jest to opcja szczególnie opłacalna dla obecnych klientów fioletowego operatora, ponieważ ci mogą liczyć na całkiem sporą zniżkę. Oferta obejmuje internet w technologii 5G bez limitu prędkości oraz przede wszystkim nie ma też limitu danych.

Całość kosztuje 85 zł miesięcznie po rabatach (za e-fakturę oraz zgody marketingowe), natomiast dla nowych klientów będzie to 20 zł więcej, czyli 105 zł/mies. Jest to kwota podobna do cen światłowodu, natomiast tutaj przede wszystkim mamy taki plus, że do naszego domu nie musi być podpięta infrastruktura obsługująca internet światłowodowy.

Jeśli w naszej miejscowości i w naszym domu nie ma możliwości zamontowania tego typu internetu, a wiemy, że zasięg Play jest dobry i stabilny, to ta oferta wydaje się naprawdę niezła. Oczywiście, w Polsce tak naprawdę tylko Plus oferuje prawdziwe 5G, natomiast nawet na częstotliwościach LTE jesteśmy uzyskać fajne transfery rzędu ok. 150 Mb/s pobierania (a nawet więcej). Dodatkowo rok 2024 będzie rokiem 5G, ze względu na to, że cała wielka czwórka operatorów wylicytowała swoje pasmo 5G, więc tym bardziej prędkości wzrosną.

Play ma w całej Polsce ponad 11500 stacji bazowych. Do obsługi internetu potrzebny jest router 5G – Play proponuje tu model CPE 5, który jest obecnie tańszy o 1000 zł w abonamencie (kosztuje 499 zł i można rozłożyć płatność na maksymalnie 36 rat). Sprzęt ma wszystko, czego potrzebuje użytkownik – dwuzakresowe WiFi 6 (2,4 i 5 GHz) z możliwością podłączenia do 128 urządzeń no i tak naprawdę wymaga wyłącznie podłączenia do prądu.

REKLAMA

Więcej o ofertach operatorów przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA