REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile uruchamia sieć 5G. 6 mln osób w zasięgu jeszcze w tym miesiącu

Koniec testów i pokazów, czas na praktykę i dostępność komercyjną. T-Mobile właśnie uruchamia swoją sieć 5G na ponad 1,6 tys. stacjach bazowych w całej Polsce. Start już jutro.

08.06.2020
9:15
t-mobile-1
REKLAMA
REKLAMA

– Dziś z dumą ogłaszam komercyjne uruchomienie sieci 5G w T-Mobile. Nie chcemy czekać na to, co przyniesie przyszłość, tylko ją tworzyć. Dlatego już teraz dajemy naszym klientom możliwość stania się częścią pierwszego etapu tej rewolucji technologicznej i przyłączenia się do 5G. Nie ograniczamy się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamiamy usługę w szerokiej skali – jak czytamy w oświadczeniu Andreasa Maierhofera, prezesa Zarządu T-Mobile Polska w nadesłanej nam informacji prasowej.

Od 9 czerwca sieć 5G od T-Mobile obejmie swoim zasięgiem pierwszych klientów z Warszawy i okolic, a także z Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Łącznie, do końca czerwca br. zasięgiem technologii objętych zostanie 6 mln osób w 46 miastach i miejscowościach całej Polski.

T-Mobile 5G – jak to działa?

By móc przyłączyć się do sieci 5G, potrzebujemy zgodnego z nią urządzenia. W przypadku sieci 5G od T-Mobile potrzebny będzie telefon lub modem zgodny z siecią piątej generacji z wykorzystaniem częstotliwości 2100 MHz oraz dowolny z oferowanych od września 2019 roku planów taryfowych dla klientów indywidualnych lub taryfa MagentaBIZNES.

Dostęp do sieci 5G w T-Mobile nie wiąże się na dziś z dodatkowymi opłatami, a dodatkowo w przypadku planów MagentaBIZNES zniesione zostają limity prędkości transmisji danych. Dostęp do technologii 5G można uruchomić również przez aplikację Mój T-Mobile oraz będzie włączany klientom przy podpisaniu nowej umowy lub aneksu z telefonem 5G. Operator podkreśla przy tym w nadesłanej informacji, że wraz z rozwojem 5G powstawać będą dedykowane oferty, wykorzystujące zwiększający się potencjał nowej technologii.

REKLAMA

Ciekawe, czy w przyszłości trzeba będzie płacić dodatkowe kwoty za dostęp do szybkiej sieci. T-Mobile na razie tego nie planuje, ale wyraźnie zostawia sobie otwartą furtkę – wszak na dziś dostęp do 5G nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Oby tak zostało również i jutro.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA