REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Operatorzy
  3. Tech
  4. Technologie

Orange Flex skończył rok. Klienci otrzymają bonusowy pakiet na oglądanie wideo

Orange Flex skończył właśnie rok. Sprawdzamy, jak na przestrzeni tego czasu zmieniła się usługa i jaką niespodziankę przygotował z tej okazji dla klientów operator.

orange flex
REKLAMA
280 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Minął już rok od kiedy Orange wprowadził do swojego portfolio nowy model świadczenia usług i zmienił reguły gry. Orange Flex to nie jest ani klasyczny abonament, ani oferta typu prepaid albo mix — to taki operator zamknięty w aplikacji mobilnej.

Aby zostać abonentem Orange Flex, wystarczy pobrać aplikację.

Już na samym początku oferta była atrakcyjna ze względu na wygodę w kwestii rozliczeń oraz kontaktów z operatorem. Po zmniejszeniu liczby taryf do czterech, udostępnieniu systemu poleceń oraz dodaniu oferty rodzinnej i opcji przekazywania gigabajtów innym, stała się prawdziwie konkurencyjna. Ceny w Orange Flex są niskie zarówno na tle innych taryf Orange’a, jak i tych od innych operatorów.

W ramach Orange Flex można teraz wykupić usługi głosowe i wiadomości w modelu no-limit oraz paczkę 15 GB internetu za 25 zł miesięcznie, ale jest opcja zwiększenia dostępnego transferu do np. 30 GB za dodatkowe 5 zł. Dostępne są też pakiety takie jak Social Pass, Music Pass i Video Pass, które pozwalają oszczędzać transfer.

orange flex urodziny class="wp-image-1142056"

Co jeszcze warto wiedzieć o Orange Flex?

Operator oferuje opcję oddawania nieużywanych gigabajtów innym abonentom oraz funkcja kontroli rodzicielskiej — rodzic może akceptować prośby dzieci o transfer. Orange dodał też opcję płatności Blikiem, która okazała się, jak przekonuje Artur Stankiewicz, dyrektor marketingu rynku konsumenckiego, „strzałem w dziesiątkę” — korzysta z niego połowa abonentów.

Dowiedzieliśmy się też, że baza klientów Orange Flex wynosi obecnie ok. 40 tys. osób, a najpopularniejszym abonamentem jest ten oferujący pakiet 30 GB za 30 zł. Średnie zużycie internetu to w ostatnim roku z kolei 15 GB miesięcznie, aczkolwiek w kwietniu zwiększyło się ono do 20 GB na miesiąc. W tym średnio 8 GB przeznaczane jest na usługi wideo, a na social media klienci zużywają po 6 GB.

Ponad połowa osób przychodzi do Orange Flex spoza Orange i sam też się do nich zaliczam. Zdecydowałem się na przesiadkę na Orange Flex po tym, jak operator umożliwił klonowanie numeru na wiele kart SIM, w tym wsparcie modułu ESIM w tej taryfie, zegarków Apple Watch — w tym przypadku bez dodatkowych opłat. Korzystam z tej usługi od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony zarówno z cen, jak i ze wsparcia.

orange flex klub biznes sklep class="wp-image-1142050"

Quo vadis, Orange Flex?

Kolejnym krokiem w rozwoju Orange Flex jest tzw. Klub Flex, który będzie dodatkowym mechanizmem zwiększania zaangażowania abonentów za pośrednictwem „zniżek i specjalnych benefitów”. Oprócz tego w planach są taryfy Flex dla biznesu, gdyż obecna oferta przeznaczona jest jedynie dla klientów indywidualnych.

Orange zapowiedział przy okazji Sklep Flex, czyli specjalną sekcję w aplikacji, w której będzie można kupić m.in. smartfony, gdyż dzisiaj, by skorzystać z aplikacji, trzeba wyposażyć się w sprzęt na własną rękę. Sama oferta pozostaje natomiast na ten moment bez zmian, ale Orange przygotował pewną niespodziankę.

orange flex promocja video pass za darmo class="wp-image-1142053"

Promocja urodzinowa w Orange Flex, czyli Video Pass za darmo.

REKLAMA

Bonusem, który można dzisiaj aktywować, jest dostęp do usługi Video Pass — pakietu pozwalające na oglądanie wideo na żądanie z usług takich jak HBO GO, Netflix, YouTube, Orange TV Go, Vod.pl i WP Pilot bez limitu. Bez dodatkowych opłat można korzystać z niego przez tydzień.

Aby aktywować Video Pass na 7 dni w Orange Flex poza promocją, należy zapłacić za taki pakiet 10 zł. Wystarczy jednak wpisać kod URODZINY na odpowiednim ekranie aplikacji w menu płatności, żeby pojawiła się opcja aktywacji tego pakietu za darmo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA