REKLAMA

Orange Flex wspiera wreszcie eSIM w zegarkach Apple Watch LTE. Usługę można już aktywować

W kontekście wsparcia eSIM w Orange Flex dla zegarków Apple Watch mówiło się o końcu tego roku. Okazało się, że całkiem słusznie.

17.12.2019 07.46
Apple Watch Series 5
REKLAMA

Orange jest pierwszym i jedynym operatorem w Polsce, który wspiera standard eSIM. Dzięki temu można korzystać z iPhone’ów bez konieczności wkładania do specjalnej tacki kawałka plastiku z chipem w środku. Oprócz tego telekom zapewnia wsparcie urządzeń takich jak inteligentne zegarki.

REKLAMA
orange flex apple watch lte esim 1

Do tej pory z modułu LTE w zegarkach Apple Watch mogli skorzystać jedynie użytkownicy ofert abonamentowych. To się jednak właśnie zmieniło. Szczęśliwcami, którzy mogą skorzystać ze wsparcia eSIM w smartwatchach firmy z Cupertino, są użytkownicy oferty Orange Flex.

Apple Watch LTE w Orange Flex - na razie jeszcze nieoficjalnie.

Rzecznik sieci potwierdził w serwisie Twitter to, co niektórzy użytkownicy zauważyli już sami: eSIM w zegarkach Apple Watch z modułami LTE można już skonfigurować. Jest to związane z ostatnim etapem testów, które operator prowadzi na żywym organizmie, bo oficjalnie usługa ruszy już w najbliższą środę.

Niemniej jednak postanowiłem wykorzystać tę okazję i uaktywniłem wsparcie dla eSIM w zegarku u siebie. W tym celu należy przejść na iPhonie do aplikacji zarządzającej zegarkiem i odszukać odpowiednią pozycję w menu. Pojawia się strona internetowa, na której można poprosić o uaktywnienie dodatkowego eSIM-a.

Konfiguracja łączności LTE i karty eSIM w zegarku Apple Watch trwa kilka chwil.

Co prawda aplikacja Orange Flex nie pokazuje nowej karty, ale zapewne już po oficjalnym starcie tej usługi odpowiednia pozycja się tam pokaże. Ciekawi mnie, czy okres rozliczeniowy płatności za tę usługę będzie taki sam jak w przypadku głównego SIM-a, czy zależy od daty aktywacji.

orange flex apple watch lte esim 1

Jak na razie koszt LTE w zegarku to 0 zł miesięcznie, ale spodziewam się, że to cena promocyjna na pół roku (jak w abonamencie), a potem trzeba będzie zapłacić za LTE w zegarku od 5 zł (co byłoby symboliczną opłatą) do 9 zł miesięcznie (tyle płaci się za jeden dodatkowy zwykły SIM).

Kilka pytań pozostało, ale przed upływem tygodnia powinniśmy poznać wszystkie odpowiedzi. Najważniejsze zaś jest to, że usługa wreszcie działa. Pozwoli mi to częściej zostawiać telefon w domu bez odcinania się od podstawowych usług, takich jak telefon, iMessage czy też poczta elektroniczna.

REKLAMA
orange flex apple watch lte esim 1

Niestety nie mamy dobrych wieści dla użytkowników nju mobile, czyli submarki Orange’a. Na ten moment telekom nie przewiduje wprowadzenia wsparcia eSIM w tych ofertach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA