REKLAMA

Zakładasz okulary, a one tłumaczą, co mówi obcokrajowiec. Takie są nowe Ray-Bany

Inteligentne okulary Ray-Ban Meta otrzymały przydatną nowość. Dzięki niej komunikacja z obcokrajowcami stanie się znacznie łatwiejsza. O co dokładnie chodzi?

Zakładasz okulary, a one tłumaczą, co mówi obcokrajowiec. Takie są nowe Ray-Bany
REKLAMA

Okulary stworzone przez firmę Ray-Ban we współpracy z twórcami Facebooka, Meta, zostały zaktualizowane o funkcję tłumaczenia w czasie rzeczywistym. Dzięki temu gadżetowi rozmowa z osobą z innego kraju może być znacznie bardziej naturalna w porównaniu do konwersacji prowadzonej z użyciem aplikacji tłumacza na telefonie.

REKLAMA

Okulary Ray-Ban Meta ułatwiają rozmowę w innym języku

W najnowszej wersji oprogramowania inteligentnych okularów Meta, oznaczonej liczbą 11, dodano kilka przydatnych opcji. Zacznijmy od tej ciekawszej - tłumaczenie na żywo. Działa to w ten sposób, że osoba nosząca okulary Ray-Ban Meta wypowiada zdanie w swoim języku, a sprzęt ulokowany na głowie przekłada słowa na język rozmówcy i odtwarza przetłumaczoną wypowiedź poprzez wbudowany głośnik. Następnie druga osoba wypowiada, co chce przekazać, a tłumaczenie działa na tej samej zasadzie, dostosowując język tłumaczenia do rozmówcy.

Aby zachować większą prywatność rozmowy, można również skorzystać z opcji wyświetlenia transkrypcji na smartfonie. Tłumaczenie w inteligentnych okularach Meta jest dostępne dla kilku języków: angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego oraz włoskiego. Działanie funkcji tłumaczenia na żywo z użyciem okularów Ray-Ban Meta zostało pokazane na tegorocznej konferencji Meta Connect Keynote 2024.

Rozmowa przeprowadzona przez Marka Zuckerberga oraz drugiego pracownika firmy Meta wyglądała bardzo naturalnie. Inteligentne okulary automatycznie tłumaczyły rozmowę dwóch osób bardzo płynnie i bez większych opóźnień. My, Polacy nie skorzystamy z pełnej możliwości sprzętu, ponieważ na liście obsługiwanych języków nie znajdziemy polskiego. Wynika to z faktu, że okulary Ray-Ban stworzone we współpracy z Meta, nie są oficjalnie dostępne w kraju nad Wisłą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tej funkcji w języku angielskim.

Okulary Ray-Ban Meta wspierające tłumaczenie na żywo kupimy w wielu krajach Europy, takich jak Austria, Niemcy, Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Norwegia. Aktualna cena to ok. 320 euro, czyli ok. 1300 zł. Za tą cenę możemy z pewnością kupić porządnego tłumacza elektronicznego, np. Vasco M3 polskiej firmy. Jednakże Ray-Ban Meta poza tłumaczeniem zapewniają wiele innych funkcji, np. związanych z asystentem głosowym, który potrafi analizować rzeczywistość widzianą przez wbudowaną kamerkę. Ten aspekt też został ulepszony w nowej aktualizacji.

Okulary Meta Ray-Ban widzą wszystko to, co ty

W uaktualnieniu oprogramowania Meta dodała do okularów funkcję live AI, która ulepsza opcje asystenta głosowego. Gdy uruchomimy sesję live AI, okulary stale analizują, to co widzimy i pozwalają rozmawiać z użytkownikiem w bardziej naturalny sposób. Aby wywołać asystenta w celu zadania pytania, nie trzeba wypowiadać komendy głosowej "Hey Meta". Świetną nowością jest to, że asystent sztucznej inteligencji zawarty w Ray-Banach Meta ma teraz pamięć, dzięki czemu można odnosić się do rzeczy, o które użytkownik pytał wcześniej.

Rozwiązanie jest jednak w fazie testowej w ramach programu dostępnego wyłącznie w USA i Kanadzie. Nawet jeśli masz inteligentne okulary Meta, niestety na ten moment nie skorzystasz z ulepszonego asystenta live AI bazującego na sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA