REKLAMA

Łatwiej kupisz bilet na autobus lub parking. Wystarczy zrobić to

Bank Pekao ułatwił kupowanie biletów na autobus lub za parking w aplikacji mobilnej PeoPay. Na te zmiany czekało wielu.

25.06.2024 14.58
Łatwiej kupisz bilet na autobus lub parking. Wystarczy zrobić to
REKLAMA

Zmiany wydają się naprawdę proste, ponieważ wprowadzają dwie pomniejsze funkcje, natomiast w tej prostocie jest ogromna siła. W przypadku biletów na autobus (tramwaj, metro), nie trzeba będzie się logować do aplikacji, z kolei dla poruszających się samochodem nie będzie obowiązku szukania strefy parkowania.

REKLAMA

Bank Pekao ulepszył aplikację PeoPay. Kupowanie biletów stało się prostsze

Dużą zmianę wprowadzono w zakresie kupowania biletów parkingowych. Proces ten będzie dużo prostszy, ponieważ w momencie kupowania potrzebnego biletu nie trzeba już ręcznie wybierać strefy parkowania. Zamiast tego, do PeoPay dodano bowiem funkcję geolokalizacji.

Aplikacja tym sposobem podpowie ci strefę płatnego parkowania. Bez zastanawiania się, szukania. Co wydaje się szczególnie przydatne, jeśli jesteśmy w nowym mieście. A jak już mówimy o miastach, to w aplikacja dodała obsługę trzy nowe miasta w ramach funkcji biletów parkingowe: Lublin oraz Darłowo i Ustronie Morskie (dwa ostatnie tylko podczas wakacji do końca sierpnia).

"Panie kontrolerze, ale ja mam bilet, tylko się nie ładuje"

W nowej wersji aplikacji PeoPay bilet miejski wyświetla się przed logowaniem. To znaczy, aby kupić bilet na autobus, tramwaj lub metro w dalszym ciągu trzeba będzie zalogować się do aplikacji i znaleźć opcję "bilet miejski" w zakładce Płatności (lub wybierając przypięty skrót na ekranie głównym) i zakupić takowy bilet.

Natomiast już po zakupieniu biletu nie będzie obowiązku ponownego logowania się do aplikacji, tak jak to było wcześniej. Zamiast tego po uruchomieniu aplikacji PeoPay na ekranie głównym w skrótach tuż nad guzikiem "Zaloguj się" będzie dostępny skrót "Bilety miejskie" z plakietką wskazującą liczbę dostępnych biletów. Kliknięcie przycisku wskaże ekran ze szczegółami dotyczącymi biletu z samym kodem QR biletu (jest też opcja powiększenia kodu).

Co więcej, aby wyświetlić bilet (m.in. do kontroli) nie jest potrzebne połączenie z internetem, co jest akurat bardzo przydatne. Nie będzie sytuacji, w których mamy bilet, a ten się nie ładuje ze względu na słabe połączenie z siecią.

REKLAMA

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA