REKLAMA

Aplikacja Gemini już do pobrania. W języku polskim i bez gimnastyki

Tworzenie postu na media społecznościowe, planowanie romantycznego wieczoru czy wymiana opon. Z tymi i innymi problemami - według deklaracji Google - ma pomóc wirtualny asystent Gemini, którego aplikacja po 4 miesiącach oczekiwania wreszcie trafiła do Polski.

05.06.2024 11.06
Aplikacja Gemini już do pobrania. W języku polskim i bez gimnastyki
REKLAMA

Na początku lutego bieżącego roku Gemini (lub jak kto woli, Bard) otrzymał dużą aktualizację - a z perspektywy użytkownika końcowego prawdopodobnie największą w swojej historii. Bowiem czatbot zyskał własną aplikację na system Android, możliwość bycia ustawionym jako domyślny asystent w telefonie oraz subskrypcję Gemini Advanced na wzór ChatGPT Plus.

Teraz te i inne funkcje Gemini są dostępne oficjalnie w Polsce. Oficjalnie, bo dotychczas trzeba było się nieźle nagimnastykować i mieć telefon z Androidem, by skorzystać z aplikacji czatbota.

REKLAMA

Gemini po polsku i w Polsce. Oto jak pobrać nowego, wirtualnego asystenta Google

5 czerwca na blogu Google Polska koncern oficjalnie ogłosił udostępnienie aplikacji Gemini w Polsce, wraz ze wsparciem dla języka polskiego.

Dziś rozszerzamy mobilną aplikację Gemini na więcej języków i krajów Europy, aby korzyści płynące z zastosowania AI były dostępne dla jeszcze większej liczby osób. Aby skorzystać z funkcjonalności asystenta Gemini na urządzeniu mobilnym, wystarczy użyć jednej z trzech metod interakcji: wprowadzania tekstu, poleceń głosowych lub przesyłania obrazu

- przekazuje Google na blogu.

Jak informuje gigant, Gemini to "nowy, wirtualny asystent", którego możemy używać w tandemie z Asystentem Google po pobraniu aplikacji lub po włączeniu dostępu do Gemini przy pomocy Asystenta Google. Po powiedzeniu "Ok Google" (lub na wybranych urządzeniach: po przesunięciu palcem od rogu ekranu) użytkownikowi wyświetli się nakładka oferująca dostęp do Gemini, który może zarówno pomóc na podstawie informacji wyświetlanych na ekranie (np. zapytać się o to gdzie naturalnie występuje roślina, która obecnie jest wyświetlana na ekranie twojego telefonu), czy podobnie jak Asystent Google ustawić alarm lub sterować inteligentnymi urządzeniami w domu.

Gemini od Google dostępne jest już dziś w sklepie Google Play dla urządzeń pod kontrolą systemu Android 12 (lub nowszego). Dodatkowo aplikacja wymaga od urządzenia przynajmniej 4 GB RAM.

Co z iPhone'ami? Tu według deklaracji Google Gemini trafi "w ciągu kilku najbliższych tygodni". Podobnie jak było to w przypadku Gemini udostępnionego w lutym w Stanach Zjednoczonych, gdy nadejdzie moment udostępnienia Gemini na iPhone'y, Polacy będą mogli odnaleźć asystenta AI w aplikacji Google na iOS. Tu również Google postawiło wymóg - Gemini będzie dostępny jedynie na urządzeniach z systemem iOS 16 lub nowszym.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Sadi-Santos / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA