REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chcesz korzystać z aplikacji Gemini w Polsce? Oto jak ją zainstalować

Podobnie jak w przypadku premiery czatbota Bard, tak w przypadku aplikacji czatbota Gemini póki co obchodzimy się smakiem i obserwujemy, jak reszta świata otrzymuje dostęp. Jednak jeżeli jesteś niecierpliwy, to mam aż dwie dobre wiadomości. Google prężnie pracuje nad daniem nam dostępu do aplikacji, ale można się także obsłużyć samemu i otrzymać dostęp przed resztą Europy.

12.02.2024
9:18
Chcesz korzystać z aplikacji Gemini w Polsce? Oto jak ją zainstalować
REKLAMA

W zeszłym tygodniu Google oficjalnie poinformowało o zmianie nazwy Barda na Gemini oraz kilku nowościach dotyczących czatbota-asystenta. Przede wszystkim od teraz dostępna jest subskrypcja Google AI Advanced dająca dostęp do modelu Gemini Ultra 1.0 - podobna do ChatGPT Plus dającej dostęp do GPT-4, ale i własna aplikacja mobilna.

Jednak to, co różni obie nowości, to ich dostępność. Choć już teraz możemy zapłacić za Google AI Advanced, to na próżno szukać u nas aplikacji Google Gemini. Przynajmniej oficjalnie.

REKLAMA

Aplikacja Google Gemini już u nas jest. Aczkolwiek nieoficjalnym kanałem

Jak poinformował Jack Krawczyk, dyrektor produktu w zespole odpowiedzialnym za Gemini (dawnego Barda), poinformował w serwisie X o "rzeczach, które lubią ludzie" w Gemini, ale i rzeczach wymagających natychmiastowych poprawek. W tej drugiej kategorii Krawczyk wymienił dostępność aplikacji, która już dzisiaj ma zostać udostępniona w krajach Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji-Pacyfiku oraz w Kanadzie. Przy Europie wspomniał on jedynie ASAP - jak najszybciej to możliwe ("as soon as possible").

Jednak to oficjalnie, bo nieoficjalnie - poprzez bezpośrednią instalację z pliku APK - Google Gemini udało się zainstalować użytkownikom z Niemiec, Polski i Kanady.

Mnie także udało uruchomić się aplikację Google Gemini tą drogą, tj. za pomocą instalacji z pliku pobranego (w moim przypadku) z APKPure. W przeciwieństwie do wszystkich raportowanych przypadków, moja instalacja miała miejsce na już z lekka leciwym Galaxy A52s (gdzie obecne informacje mówią jedynie o pomyślnych instalacjach na Pixelach).

Choć interfejs czatbota jest po angielsku, po zmianie ustawień rozpoznaje on mowę w języku polskim i również w tym języku generuje odpowiedzi.

Każdej niecierpliwej osobie, która chciałaby skorzystać z aplikacji Gemini już teraz, gorąco przypominam, aby była to przemyślana decyzja. Bowiem instalacja wymaga pobrania aplikacji spoza sklepu Google Play, co wiąże się z ryzykiem pobrania złośliwego oprogramowania.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Tada Images / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA