REKLAMA

Play twierdzi, że ma ofertę, która oszczędzi ci mnóstwo kasy. No to liczymy

Play wprowadził nową ofertę na smartfony wypełnione AI. Trzy modele są dostępne tysiąc zł mniej. Sprawdzamy, czy warunki są tak atrakcyjne, jak to malują.

20.05.2024 05.45
Poczta głosowa Play
REKLAMA

Zdecydowanie najlepsze są promocje, w których ceny smartfonów są po prostu obniżone. Operatorzy jednak oprócz sprzedaży telefonu muszą zachęcić nas do kupna swoich usług. Tak jest w nowej promocji Play, w której to możemy kupić najnowsze smartfony z funkcjami AI – Samsung Galaxy S24 Ultra, Google Pixel 8 Pro oraz Motorola Edge 50 Pro aż 1000 zł taniej. Policzmy to wszystko i zobaczymy, czy kupno takiego pakietu wychodzi korzystniej niż wybór telefonu wraz z tańszą ofertą na kartę.

REKLAMA

Obniżają ceny smartfonów o 1000 zł. Dodają do tego nielimitowany internet

Aby móc kupić wybrany smartfon 1000 zł taniej, trzeba będzie zdecydować się na abonament komórkowy. Można zarówno wziąć nowy numer, jak i przenieść z innej sieci. Już na początku pojawia się jeden haczyk – trzeba zdecydować się na abonament L za 90 zł/mies. lub Homebox 5G za 105 zł/mies. z umowami na 2 lata (24 mies.). Nie będę ukrywać, nie są to tanie pakiety, choć wypełnione wszystkim, co najlepsze.

W abonamentach możemy liczyć na nielimitowany internet 5G (bez limitu danych i prędkości). Abonament L Play przez pierwsze 12 mies. gwarantuje dostęp do nielimitowanych danych – przez kolejne limit wraca do 300 GB, z kolei w pakiecie Homebox przez cały okres trwania umowy operator daje internet bez limitu danych. W wyższym pakiecie Play dorzuca dodatkową kartę SIM z internetem 300 GB, więc tak naprawdę mamy dwa w jednym. Tego jednak powinniśmy się spodziewać po drogim abonamencie za 105 zł/mies. z umową na 2 lata.

Jeśli już wybraliśmy jeden z abonament, to trzeba zdecydować się też na smartfon. Do dyspozycji jest sztandarowy Samsung Galaxy S24 Ultra w cenie od 5499 zł, Google Pixel 8 Pro za 3999 zł lub Motorola Edge 50 Pro za 1999 zł. Cena Galaxy S24 Ultra jest bliska standardowej (w sklepach kupimy go za ok. 5799 zł), zresztą podobnie jak Pixela 8 Pro, który w sklepie Media Expert też jest 1000 zł tańszy. Z kolei inna sprawa wygląda w przypadku Motoroli Edge 50 Pro.

Czy Motorola Edge 50 Pro i Google Pixel 8 Pro z abonamentem Play się opłaca?

Cena Motoroli Edge 50 Pro to 1999 zł w Play. Raty 0 proc. można dostosować w zależności od potrzeb – decydując się na 24 raty, będzie to 83,25 zł/mies. Wybierając urządzenie z abonamentem L, będziemy musieli doliczyć do tego dodatkowe 90 zł/mies. przez 2 lata. Z prostej matematyki wynika, że za abonament zapłacimy 2160 zł. To sporo, ale przynajmniej przez 12 miesięcy mamy nielimitowany internet, potem 300 GB. Łącznie za telefon i abonament wyjdzie nam 4159 zł.

Kwota, którą przyjdzie nam zapłacić za smartfon w „zwykłych” sklepach to z 2999 zł, więc na samym telefonie oszczędzimy 1000 zł. Oczywiście, do tego potrzebujemy jeszcze pakietu - internetu, rozmów, SMS-ów. Trudno będzie uzyskać nielimitowany dostęp "po kosztach", natomiast  w ofercie Play na kartę możemy zgarnąć aż 5400 GB przez rok z paczkami na poziomie kilkaset GB. Taka przyjemność będzie nas kosztowała 35 zł każdego miesiąca, co daje 840 zł przez rok.

Kupując telefon w elektromarkecie, zapłacimy 2999 zł, więc okazuje się, że za telefon + ofertę na kartę zapłacimy łącznie 3839 zł. Czyli ok. 300 zł mniej niż gdybyśmy wzięli telefon z abonamentem. Jeśli natomiast zdecydujemy się na wyższy pakiet na kartę za 45 zł/mies., to wraz z Edge 50 Pro zapłacimy łącznie 4079 zł.

Innymi słowy, smartfon + pozornie dużo droższy abonament w ogólnym rozrachunku w tej ofercie wydaje się naprawdę niezłą opcją, bo tak naprawdę dopłacamy tylko dodatkowe 300 zł względem ofert na kartę + telefonu kupionego w zwykłej cenie. A dostajemy dużo lepsze warunki - nielimitowany internet przez 12 mies., 300 GB.

Co z Google Pixelem 8 Pro i Galaxy S24 Ultra?

Tutaj już sprawa wygląda nieco inaczej, bo jak Motorola Edge 50 Pro z abonamentem w Play jest realnie tańsza (porównując ceny z elektromarketów), to Pixel 8 Pro i S24 Ultra kosztują praktycznie tyle samo. Media Expert ma kod rabatowy na nowe Pixele i model 8 Pro można kupić 1000 zł taniej w cenie 3999 zł. Jeśli dobierzemy do tego np. ofertę na kartę za 35 zł/mies., to za smartfon + usługi komórkowe zapłacimy 4839 zł. Biorąc telefon + abonament w Play byłoby to już łącznie ponad 6100 zł.

Podobna sytuacja jest w przypadku Galaxy S24 Ultra 256 GB, który w przecenie Play wraz z abonamentem kosztuje 5499 zł. W popularnych sklepach z elektroniką ta sama wersja  smartfona kosztuje 300 zł więcej – 5799 zł. Oczywiście, jeśli potrzebujemy nielimitowanego internetu lub preferujemy abonament, to oferta Play też nie będzie najgorsza względem kupna telefonu osobno „za gotówkę” + oferty na kartę. Po prostu w promocji Play to Motorola Edge 50 Pro wydaje się najbardziej opłacalna.

SPRAWDŹ OFERTĘ
Play
Smartfony taniej z abonamentem
Play
REKLAMA

Więcej na temat ofert operatorów przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA