REKLAMA

T-Mobile ma smartfon, który będziesz chciał kupić. Ma wszystko, czego potrzebujesz

T-Mobile powraca z nową generacją autorskich smartfonów T-Phone. Producent wprowadza dwa modele - oba oczywiście z łącznością 5G.

14.05.2024 16.08
T-Mobile ma smartfon, który będziesz chciał kupić. Ma wszystko, czego potrzebujesz
REKLAMA

Trzecia generacja T-Phone'a (pierwsza została wydana w 2022, druga w 2023) to duży krok naprzód. Dlaczego? Bo nowa smartfony są istotnie lepsze od swoich bezpośrednich poprzedników praktycznie pod każdym względem – wyglądu, wydajności, dostępnych funkcji czy nawet wielkości baterii. T-Phone 2 5G i T-Phone 2 Pro 5G (mają oznaczenie 2, mimo że to trzecia generacja), to propozycje, które poradzą sobie z najszybszym 5G Bardziej w paśmie C T-Mobile i nie rozczarują możliwościami i specyfikacją.

REKLAMA

Nowe smartfony T-Mobile już tu są. Tanie 5G Bardziej dla każdego

Już w następnym tygodniu nowa generacja smartfonów T-Phone trafi do salonów T-Mobile. Czy jest na co czekać? Jeszcze jak. Wszystko to dlatego, że T-Phone'y 2 zostały bardzo ulepszone. Zeszła generacja przypominała co najwyżej budżetowe urządzenia i jak w podstawowym tanim modelu było to akceptowalne, to model z dopiskiem "Pro" w cenie 1500 zł miał dużą konkurencję. Teraz model Pro jest dużo, ale to dużo lepszy.

Zaczynając właśnie od niego, trzeba zaznaczyć, że urządzenie zapewnia ekran AMOLED. To pozornie mała zmiana, ale w praktyce w dzisiejszych smartfonach ekrany tego typu są po prostu standardem. W T-Phone 2 Pro 5G mamy do czynienia z 6,8-calowym dużym panelem pracującym w rozdzielczości FullHD+ z podwyższoną częstotliwością odświeżania 120 Hz.  Ekran ma też dużo mniejsze ramki i mały otwór na przedni aparat 16 Mpix, przez co telefon wygląda dużo nowocześniej.

Smartfon bazuje na procesorze Snapdragon 6 Gen 1 5G (tak jak tańszy T Phone 2 5G) i oferuje 8 GB pamięci operacyjnej połączonej z 256 GB wbudowanej przestrzeni na dane z możliwością rozszerzenia o kartę microSD.

W kwestii aparatów jest po prostu dobrze – mamy zestaw czterech modułów składających się z głównego aparatu 50 Mpix z OIS, szerokiego 5 Mpix oraz dwóch oczek 2 Mpix do makro i mierzenia głębi. T Phone 2 Pro 5G ma też do dyspozycji dużą baterię 5000 mAh ze wsparciem ładowania o mocy 25 W po kablu oraz bezprzewodowego 15 W.

Urządzenie ma też szereg udogodnień – m.in. obecność głośników stereo, portu audio 3,5 mm, Dual SIM (eSIM + nanoSIM), 5G oraz superszybkiego WiFi 6E, NFC czy odporności na zachlapania IP54. Smartfon działa na systemie Android 14 z usługami Google – telefon jest stworzony we współpracy z przeglądarkowym gigantem technologicznym i otrzyma dwie aktualizacje systemowe, aż do "szesnastki".

Jaki jest bardziej budżetowy T-Phone 2 5G? Urządzenie bazuje również na Snapdragonie 6 Gen 1, ale zapewnia mniej pamięci operacyjnej (6 GB) i wewnętrznej (128 GB). Wbudowaną pamięć rozszerzymy o kartę microSD o pojemności do 2 TB. Telefon ma do dyspozycji mniej zaawansowany ekran o przekątnej 6,6" pracujący w rozdzielczości FullHD+ ze wsparciem odświeżania 120 Hz.  Jest to jednak panel LCD z większymi ramkami i wcięciem na przedni aparat 8 Mpix w kształcie kropli.

Zestaw aparatów tańszego modelu również jest mniej podstawowy i składa się z trzech oczek: głównego 50 Mpix oraz dwóch 2 Mpix. T-Phone 2 5G ma dużą baterię 5000 mAh (poprzednik oferował akumulator 4500 mAh) ze wsparciem ładowania o mocy 15 W. Z dodatkowych funkcji mamy także Dual SIM (eSIM + nanoSIM), 5G, WiFi (ale tylko 5), NFC, głośniki stereo, port audio 3,5 mm oraz wodoszczelność IP54. Telefon również działa na Androidzie 14 i otrzyma dwie aktualizacje systemowe.

Jak wyglądają ceny?

Nowe smartfony T-Mobile T-Phone 2 (Pro) 5G trafią do sprzedaży już 23 maja (w następny czwartek). Podstawowy model będzie kosztował 999 zł, z kolei za wersję z dopiskiem "Pro" zapłacimy 1499 zł. Do telefonów operator dorzuci komplet akcesoriów – ładowarkę o mocy 33 W, etui silikonowe, szkło ochronne i słuchawki TWS TWE220. Smartfony będą dostępne wyłącznie w T-Mobile – zarówno w ofertach z abonamentem, jak i bez umowy.

Łączność ze światem i pozostawanie w kontakcie z bliskimi to dziś prawo każdego człowieka, a dla nas, w T-Mobile – to misja, którą staramy się realizować każdego dnia za pomocą rozwoju infrastruktury oraz odpowiednich sprzętów. Dlatego właśnie tak bardzo cieszy mnie rozbudowa naszego portfolio o kolejne telefony z serii T Phone 5G. Właśnie dzięki takim produktom możemy zapewniać dostęp do najlepszych doświadczeń niezależnie od zasobności portfela. O to przecież chodzi w innowacji – aby technologia była jak najbardziej inkluzywna i dostępna dla każdego

- mówi Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska
REKLAMA

Więcej na temat ofert operatorów sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA