REKLAMA

Te banki będą miały przerwę w weekend. Lepiej wypłać gotówkę

W ten weekend aplikacje kilku dużych banków się wyłączają. Lepiej zaplanuj przelewy i wypłać gotówkę, aby sobie nie zepsuć sobotniego wieczoru.

24.05.2024 18.03
jak shackować bankomat
REKLAMA

Wszystko dlatego, że banki zaplanowały prace techniczne. Te najczęściej wykonywane są nocami w i tym razem będzie tak samo. Jeśli planujesz pójść w balet w ten weekend, to lepiej weź ze sobą gotówkę. W godzinach wieczornych i nocnych aplikacje mobilne i usługi typu BLIK mogą być niedostępne.

REKLAMA

ING Bank Śląski

Zdecydowanie największe i najbardziej dotkliwe prace techniczne będą przeprowadzane w ING Banku Śląskim. Te zostały zaplanowane na noc z soboty na niedzielę 25/26 maja od godziny 23:30 i 7:00, potrwają więc do białego rana.

Przede wszystkim w tym czasie klienci nie skorzystają w bankomatów i wpłatomatów, a więc nie wypłacą gotówki. Dodatkowo niedostępna będzie aplikacja mobilna i internetowa, a więc wszelkie dobrodziejstwa, które są dostępne w oprogramowaniu, nie będą działać – płatności BLIK, przelewy ekspresowe, płatność kartami w internecie z 3DSecure (wymagające potwierdzenia), automatyczny pobór opłat za przejazdy autostradami. Ponadto mogą występować problemy z realizacjami transakcji kartami płatniczymi.

PKO BP

PKO Bank Polski natomiast zaplanował dwuczęściową przerwę techniczne – pierwsza będzie obowiązywać w sobotę w godzinach 00:00 – 01:00, podczas której nie będzie można skorzystać z serwisu internetowego iPKO.

Z kolei druga część odbędzie się  dzień później - w niedzielę 26.05 w godzinach 00:00 – 06:00. Wtedy zostanie wyłączona aplikacja mobilna IKO – klienci nie skorzystają więc z płatności zbliżeniowych BLIK oraz płatności kodem BLIK. Natomiast bez zmian pozostaną zwykłe karty – także te podpięte do portfelów mobilnych – zarówno w bankomatach, jak i sklepach stacjonarnych.

mBank

Co z mBankiem? Bank wyłączy się na kilka godzin w nocy z 25 na 26 maja (sobota/niedziela) i w godzinach 2:30 – 9:00 nie będzie możliwości zalogowania się do aplikacji mobilnej oraz serwisu internetowego. Nie zrobimy zatem niczego, co wymaga zalogowania się do konta – m.in. przelewu na telefon BLIK. Dodatkowo w tym czasie nie będą działać karty do płatności w internecie, natomiast bez problemu klienci zapłacą kartą w sklepach stacjonarnych i wypłacą gotówkę z bankomatu.

Santander Bank Polska

Bank Santander będzie miał przerwę techniczną w nocy z piątku na sobotę 24/25 maja. Od godziny 23:00 w piątek do 7:00 w sobotę klienci nie skorzystają z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, przelewów natychmiastowych, płatności w sklepach internetowych Przelew24 oraz BLIKA. Dodatkowo od godziny 0:00 do 4:30 w sobotę nie będą działać bankomaty i wpłatomaty.

Bezproblemowo jednak będą mogli płacić kartami w sklepach na miejscu i w internecie.

Bank Pekao S.A.

Zaglądając do aplikacji mobilnej PeoPay otrzymałem komunikat, że prace serwisowe będą przeprowadzone w sobotę 25 maja i niedzielę 26 maja w godzinach 21:30 - 23:00. Wtedy nie będzie można skorzystać z kilku opcji aplikacji mobilnej i serwisu internetowego – m.in. historia operacji, wyciągi i sekcja e-Dokumenty oraz czasowo zostanie wyłączona zakładka Oferty i wnioski.

Dodatkowo 26 maja w godz. 3:00 – 3:30 nie będzie można skorzystać z BLIKA w apce PeoPay i mogą pojawić się utrudnienia z korzystaniem kart debetowych oraz nie będzie możliwości

Alior Bank

Alior Bank na swoim Facebookowym profilu ogłosił, że z soboty na niedzielę 25/26 maja w godzinach 20:00 – 6:00 przeprowadzi prace techniczne. W tym czasie aplikacja mobilna i bankowość internetowa zostaną wyłączone, a więc klienci nie skorzystają z BLIKA oraz innych usług dostępnych w aplikacji. Karty i bankomaty mają działać bez zmian.

Velo Bank

Velo Bank zaplanował prace modernizacyjne w nocy z 25 na 26 maja w godzinach 23:50 – 8:00. Wtedy klienci nie zalogują się do aplikacji mobilnej ani do bankowości internetowej. Nie skorzystają też z BLIKA oraz płatności kartą w internecie. Bez zmian jednak będą działać karty w bankomatach oraz w sklepach – także te dodane do portfelów mobilnych.

Nest Bank

Nest Bank natomiast wyłączy bankowość internetową i aplikację mobilną 26 maja w niedzielę w godzinach 0:30 – 6:00. Klienci nie zalogują się do oprogramowania, więc nie skorzystają z BLIKA, Visa Mobile i nie potwierdzą płatności za zakupy w internecie. Tak jak w przypadku innych banków użytkownicy jednak zapłacą kartą w sklepach oraz wypłacą pieniądze w bankomatach.

REKLAMA

Więcej podobnych tekstów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA