REKLAMA

Bank PKO wprowadza dodatkowe zabezpieczenia. Lepiej natychmiast je włączyć

Bank PKO wprowadził do swojej strony internetowej iPKO szereg nowych zabezpieczeń. Lepiej z nich skorzystaj, to poczujesz się dużo bezpieczniej.

21.05.2024 13.44
bank
REKLAMA

Solidne zabezpieczenie procesu logowania do konta bankowego online jest kluczowe. Jeśli masz konto w PKO BP, możesz łatwo zyskać dodatkową ochronę, logując się na stronie internetowej. Wystarczy zgodzić się na użycie nowo wprowadzonych technik zabezpieczających konto. Jedno kliknięcie może uchronić cię przed oszustami internetowymi.

REKLAMA

PKP ulepsza serwis internetowy. Oszuści internetowi nie będą mieli szans

Nowe zabezpieczenia w serwisie internetowy iPKO bazują na tzw. weryfikacji behawioralnej. To bardzo podobne rozwiązanie do tych, które wcześniej wdrożyły inne mniejsze banki – m.in. VeloBank. Zasada działania po stronie użytkownika wydaje się być bardzo prosta, ponieważ podczas logowania do serwisu iPKO użytkownik zobaczy komunikat.

Wyświetlone okno będzie wymagać od użytkownika wyrażenie zgody na uruchomienie dodatkowych zabezpieczeń. Po wyrażeniu zgody, użytkownik będzie musiał wykonać kilka dodatkowych kroków – przede wszystkim potwierdzić nowe zabezpieczenia narzędziem do autoryzacji. Do dyspozycji jest kilka metod, takie jak dodatkowe zabezpieczenie logowania, dwuetapowe uwierzytelnianie, bądź wybrane narzędzie do autoryzacji.

I to tak naprawdę wszystko, co musimy zrobić. Nowe techniki będą analizować m.in. parametry urządzenia, z którego korzystamy – takie jak lokalizacja logowania, ale też weryfikacja behawioralna. To zestaw rozwiązań badających nasz sposób korzystania z serwisu, obejmujący m.in. ruchy myszką i szybkość pisania na klawiaturze laptopa, komputera, tabletu czy smartfona. Rozwiązanie w serwisie będzie działać niezależnie od używanego urządzenia, o ile tylko będziemy korzystać ze strony internetowej.

Jeśli oprogramowanie wykryje pewne odstępstwa od naszego typowego sposobu korzystania z serwisu, po prostu poprosi o potwierdzenie logowania za pomocą narzędzia autoryzacji. Czyli, jeśli np. złamiemy rękę i nasze ruchy będą inne niż zwykle, strona upewni się, że to my korzystamy z serwisu. To świetne zabezpieczenie przed oszustami, no bo przecież każdy w trochę inny sposób korzysta ze swojego konta. W przypadku kradzieży danych logowania do naszego konta, to rozwiązanie ochroni nasze środki dostępne na koncie.

Oczywiście, dane wykorzystywane przez algorytm są chronione tak jak inne dane osobowe. Poza tym, jeśli nie chcecie skorzystać z rozwiązania, możecie nie wyrażać zgody. Dodatkowe zabezpieczenia można uruchomić (oraz wyłączyć w dowolnym momencie) także w ustawieniach konta bankowego w serwisie iPKO. Nowa funkcja jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i podstawowych zasad cyberbezpieczeństwa, jednak i tak ją lepiej uruchomić. Zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

Otwórz konto z kodem KASAWRACA2 i zyskaj do 300 zł
PKO Bank Polski
Konto za Zero
PKO Bank Polski
REKLAMA

Więcej o bezpieczeństwie w sieci przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA