REKLAMA

Honor wydłuża wsparcie. Będzie aktualizował smartfony długimi latami

Honor jest kolejnym producentem, który zdecydował się na bardzo ważny krok. Wydłużył bowiem wsparcie swoich smartfonów.

22.04.2024 17.06
Honor wydłuża wsparcie. Będzie aktualizował smartfony długimi latami
REKLAMA

Jak na razie polityka dotyczy wyłącznie jednego modelu – mowa o najnowszym Honorze Magic 6 Pro, który na początku kwietnia oficjalnie został wprowadzony do Polski. Najbardziej zaawansowany smartfon producenta od wyciągnięcia z pudełka ma najnowszy system Android 14 (z autorską nakładką MagicOS). Urządzenie jednak w przyszłości otrzyma wiele następnych wersji oprogramowania Google'a. To genialna wiadomość.

REKLAMA

Honor zmienia zasady gry. Magic 6 Pro z 5-letnim okresem aktualizacji

Honor poszedł w ślady innych kluczowych graczy na rynku smartfonów i postanowił wydłużyć okres wsparcia Magic 6 Pro do 5 lat. Polityka aktualizacji będzie wyglądała podobnie jak u konkurencyjnych producentów – przez 5 lat będą dostarczane uaktualnienia związane z bezpieczeństwem (tzw. poprawki bezpieczeństwa), natomiast przez 4 lata serwowane będą kolejne aktualizacje systemu Android, na którym bazuje autorska nakładka MagicOS.

Jako że Honor Magic 6 Pro od wyciągnięcia z pudełka działa na "czternastce", to nowa polityka aktualizacji sprawi, że model otrzyma nawet Androida 18 w przyszłości. Urządzenie będzie aktualizowane do 2029 r., co dla wielu użytkowników może okazać się kluczowe. Dzisiejsze smartfony powoli ewoluują i kolejne generacje sprzętów najczęściej nie otrzymują większych ulepszeń względem poprzednika, więc zmiana telefonu co 3-4 lata wydaje się rozsądna. W tym czasie będziemy pewni, że otrzymamy najnowsze funkcje Androida.

To podejście, które już w 2022 r. zastosował Samsung, kiedy to seria Galaxy S21 i S22 otrzymała 5-letnie wsparcie. Dzisiaj nawet telefony koreańskiego producenta kosztujące kilkaset złotych (m.in. Galaxy M15 5G) mają zagwarantowane wieloletnie aktualizacje, a najdroższe urządzenia (seria S24) nawet 7-letnie. Inne firmy sukcesywnie wydłużały okresy aktualizacji i tak naprawdę większość popularnych marek smartfonów oferuje 5-letnie wsparcie.

Dobrze, że do tego grona dołącza Honor, który na dobre powrócił do Polski. Chiński gigant technologiczny już w maju zaliczył powrót (początkowo urządzenia były dostępne tylko w Orange), natomiast z początkiem 2024 r. smartfony marki trafiły do regularnej sprzedaży. Pozycja producenta z każdym tygodniem się umacnia, a wydłużenie wsparcia w sztandarowym modelu tylko w tym pomoże. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że inne modele firmy również zyskają tak długie wsparcie.

Honor zapowiada również harmonogram aktualizacji dla innych modeli

Producent zapowiedział także kiedy starsze modele marki zostaną zaktualizowane do najnowszego systemu operacyjnego Android 14 z nakładką Magic OS 8.0, która wprowadza wiele nowości – m.in. magiczny portal, ale i wiele innych przydatnych funkcji. W kwietniu lub maju 2024 r. aktualizację otrzyma ubiegłoroczny sztandarowy Honor Magic 5 Pro, natomiast w okresie wakacyjnym – czerwcu, lipcu i sierpniu nowa wersja nakładki trafi na takie modele:

  • Czerwiec 2024: Honor 90, Honor Magic V2
  • Lipiec 2024: Honor Magic 6 Lite, Honor X7b, Honor X8b
  • Sierpień 2024: Honor X6a, Honor 90 Lite, Honor X8a, Honor X7a
Sztandarowy smartfon Honora
x-kom
Honor Magic 6 Pro
x-kom

Warto na koniec przypomnieć, że jeszcze przez następne dni kilka potrwa promocja na Honora Magic 6 Pro. Kupując urządzenie w dowolnej wersji kolorystycznej (czarnej, zielonej) do 28 kwietnia, można odebrać tablet Honor Pad 8 za symboliczną złotówkę.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA