REKLAMA

Apple sprzedawał badziewie za mnóstwo pieniędzy. Klienci zaczęli je masowo zwracać

FineWoven to nowy materiał opracowany przez Apple'a z myślą o zastąpieniu mniej przyjaznej dla środowiska skóry. Niestety, klienci nie byli zadowoleni z tego materiału, który okazał się ulegać degradacji po zaledwie kilku miesiącach użytkowania. Apple miał podjąć drastyczne kroki.

22.04.2024 07.00
Kupujecie etui FineWoven od Apple? Firma ostrzega przed MagSafe
REKLAMA

FineWoven, bo tak został nazwany przez Apple'a, miał być tak samo odporny na wszystkie przeciwności losu co skóra. Problem w tym, że nie jest. Klienci już po kilku miesiącach zauważyli, że FineWoven jest bardzo problematyczny. I co Apple może zrobić z takim felerem?

REKLAMA

Apple ma wycofać ekologiczny materiał FineWoven

Według plotek, Apple wstrzymał produkcję akcesoriów z materiałem FineWoven z powodu ich słabej wytrzymałości. Informację tę podał znany i wiarygodny leaker Apple o pseudonimie Kosutami. FineWoven miało być bardziej przyjaznym dla środowiska zamiennikiem akcesoriów skórzanych. Apple opisywał ten materiał jako „luksusowy i wykonany z trwałej mikrotkaniny” z materiałów pochodzących z recyklingu.

Jednak użytkownicy narzekali, że FineWoven wygląda tanio, łatwo się mechaci, plamy są bardziej widoczne, a materiał szybko się zużywa. Nawet na liście produktów z FineWoven na Amazonie w m.in. Stanach Zjednoczonych, widnieje ostrzeżenie o częstych zwrotach produktu.

Przeczytaj więcej o udanych urządzeniach i akcesoriach:

Akcesoria FineWoven kosztują tyle, co skóra

Klientom nie podobała się nie tylko jakość czy wytrzymałość akcesoriów, ale również ich cena. Oficjalne ceny produktów z FineWoven, prosto ze sklepu Apple'a, potrafią zwalić z nóg:

  • Etui z FineWoven do iPhone'a 15 Pro: 349,00 zł
  • Portfel z FineWoven z MagSafe: 349,00 zł
  • Brelok do AirTaga z FineWoven: 199,00 zł
  • Opaska do zegarka Apple Watch z FineWoven: 529,00 zł

Biorąc pod uwagę negatywne doświadczenia użytkowników i historię trafnych przecieków Kosutamiego, wygląda na to, że Apple może szukać nowej alternatywy dla akcesoriów premium wykonanych z materiałów innych niż skóra. Sam pomysł nie był zły, wszak nawet Piotr podczas swoich pierwszych wrażeń opisywał FineWoven jako przyjemny w dotyku.

@spiderswebpl

Tym Apple zastąpił skórę: tekstura FineWoven. Przyjrzeliśmy się temu 🧐 #finewoven #etui #apple #tkanina

♬ Beat - beaty
REKLAMA

Problem polega na tym, że wytrzymałość nieskórzanego materiału pozostawia wiele do życzenia. I jak widać, na tyle, że Apple może rozważać prezentację czegoś nowego w przyszłości. Być może podczas premiery iPhone'ów 16 poznamy "kolejny nowy materiał"?

Kup smartfon:
x-kom
iPhone 14
x-kom
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA