REKLAMA

Apple zrobi recykling. Nowy iPad Air nie będzie taki nowy

Nadchodzący iPad Air będzie przypominał pod pewnymi względami iPada Pro. Apple w nowym sprzęcie pokaże jak bardzo lubi bawić się w recykling.

18.04.2024 19.46
Apple zrobi recykling. Nowy iPad Air nie będzie taki nowy
REKLAMA

O rewolucyjnych tabletach sygnowanych ugryzionym jabłuszkiem, wyposażonych w ekrany OLED, wiemy już tak naprawdę wszystko i obecnie czekamy na ich premierę. Wraz z iPadami Pro ma zadebiutować jeszcze jedno istotne urządzenie – nowa generacja iPada Air w zupełnie nowym rozmiarze – 12,9 cala. Jednak tablet nie będzie tak rewolucyjny, jak wcześniej sądzono.

REKLAMA

Nowy iPad Air będzie prawie jak obecny iPad Pro

Z doniesień zaufanego informatora z serwisu X ukrywającego się pod pseudonimem Ross Young wynika, że nowy iPad Air z 12,9-calowym ekranem wcale nie będzie taki nowy. W treściach dla subskrybentów użytkownik ujawnił, że tablet… ma korzystać z wyświetlacza MiniLED wyciągniętego z obecnych najlepszych tabletów. Taki krok pozwoli na pozbycie się z magazynów pozostałych 12,9-calowych ekranów z 12,9-calowego iPada Pro z podświetleniem MiniLED.

Bazując na wcześniejszych doniesieniach, okazuje się, że reszta specyfikacji technicznej powiększonego 12,9-calowego modelu z dopiskiem Air również będzie bardzo zbliżona do iPada Pro z 2022 r. Sercem urządzenia ma być procesor Apple M2.

Różnice w specyfikacji będą naprawdę małe. Nowy 12,9-calowy wariant bardziej przystępnego cenowo tabletu Apple ma bowiem oferować wyłącznie jeden aparat na tyle i pojedynczy przedni moduł FaceTime, bez wsparcia technologii Face ID. Zamiast tego gigant technologiczny Cupertino w iPadzie Air 12,9 zastosuje Touch ID zaszyty w guzik zasilania, tak jak jest to w innych tańszych tabletach z ugryzionym jabłkiem.

iPad Air z większym ekranem powinien też być bardziej przystępny cenowo od obecnych iPadów Pro z 2022 r., chociaż osobiście nie oczekiwałbym dużych różnic. Mówi się, że w podstawowej wersji Apple ma zastosować tylko 64 GB pamięci na dane. Wraz z iPadem Air 12,9 zadebiutuje również nowa, mniejsza odświeżona wersja iPada Air z ekranem o przekątnej ok. 10" oraz nowe iPady Pro z ekranami OLED w dwóch wersjach. Z wcześniejszych doniesień wynika, że premiera powinna mieć miejsce już w maju.

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
iPad Pro 12.9"
Media Expert
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA