REKLAMA

Apple jak PKP. Spóźni się o miesiąc z wyczekiwanym produktem

Nowe iPady się spóźnią i to znacznie. Modele na rok 2024, w tym ulepszony iPad Pro i większy iPad Air, miały zadebiutować lada moment. Ale "lada moment" w tym przypadku oznacza "za kilkadziesiąt dni".

29.03.2024 07.12
Premiera iPada Pro OLED i większego iPada Air przesunięta na maj
REKLAMA

Apple odszedł już od organizowania publicznych wydarzeń dla każdego nowego produktu. Ostatnio nowe MacBooki z czipami M3 pojawiły się bez zapowiedzi, zwiastunów czy fajerwerków. Klienci otrzymali jedynie informację prasową, a nowe urządzenia trafiły do oficjalnego sklepu. Podobnej strategii można spodziewać się tym razem. Jednak premiera wyczekiwanych iPadów została mocno opóźniona. Plotki mówią o problemach, które stoją za tą decyzją.

REKLAMA

Nowe iPady? Opóźnione o ponad miesiąc

Pisaliśmy przed chwilą, że nowe iPady trafią na półki sklepowe Apple'a już w najbliższych dniach. A teraz okazało się, że musimy jeszcze chwilę poczekać. Zdradził to Mark Gurman z Bloomberga.

Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek swoich najnowszych modeli iPadów Pro i iPadów Air dopiero na początku maja. Premiera początkowo planowana była na koniec marca lub początek kwietnia, ale aktualnie mają trwać prace nad finalizacją aktualizacji oprogramowania. Do opóźnienia przyczyniły się również problemy z produkcją wyświetlaczy OLED dla iPadów Pro. Będą to pierwsze iPad z takim ekranem.

Nowe modele wykorzystują skomplikowane techniki produkcji ekranów, co również spowodowało opóźnienia

- czytamy w raporcie.
ipad-pro-m2-2022-1
iPad Pro z czipem M2 (fot. Spider's Web)

Czego możemy się spodziewać w maju? Pojawią się:

  • nowy iPad Pro (11 oraz 12,9) z wyświetlaczem OLED, cieńszą obudową, układem M3,
  • iPad Air (10,9 oraz 12,9) z układem M2 (również w mniejszym modelu),
  • Nowa klawiatura Magic Keyboard i trzecia generacja rysika Apple Pencil.

Ciekawe, że Apple nie opóźnił premiery iPadów jeszcze bardziej, skoro wyda je tuż przed konferencją WWDC 2024. Ta, choć skupiona na oprogramowaniu, była w przeszłości miejscem premier sprzętowych. W zeszłym roku zobaczyliśmy tam Vision Pro i nowe Maci (Pro i Studio) z czipami M2 Ultra.

Kup iPada:
MediaMarkt
iPad Air
REKLAMA

Przeczytaj więcej o nadchodzących urządzeniach:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA