REKLAMA

Te nowe sprzęty Apple'a są pewnikiem. Mamy je zobaczyć na dniach

Nowy rysik Apple, Pencil 3. generacji, zadebiutuje lada moment. Według plotek będzie kompatybilny z idealnym narzędziem do rysowania - okularami Vision Pro.

26.03.2024 19.13
Te nowe sprzęty Apple'a są pewnikiem. Mamy je zobaczyć na dniach
REKLAMA

W tym roku Apple szykuje wiele nowości. iPhone 16 ma być jeszcze lepszy od poprzednika. O Vision Pro 2 jeszcze nie ma mowy, ale wkrótce, wraz z najnowszymi iPadami, zadebiutuje sprzęt kompatybilny zarówno z tabletami, jak i tymi przełomowymi goglami. Wiesz już, o czym mowa?

REKLAMA

Odświeżona linia iPadów nadciąga!

Nowe iPady to pewnik: Apple nie aktualizował modeli Pro od dwóch lat. Na początku tego miesiąca poznaliśmy nowe Maki z czipami M3, więc teraz czas na iPady. Wiadomo, że Apple ma wydać iPady Pro z nowymi procesorami. A co z resztą?

Dobrze nam znany, 11-calowy iPad Air powinien doczekać się aktualizacji sprzętowej. Od kilku miesięcy słyszymy też, że Apple szykuje się do wydania drugiego tabletu z serii Air z ekranem o przekątnej 12,9 cala. Nie wiadomo, co z bazowym modelem iPada oraz z iPadem mini. Premiera nowych iPadów Pro (i pewnie modeli Air) ma nastąpić pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Czego jeszcze potrzeba do iPada? Jedni powiedzą, że etui. Inni pomyślą o rysiku. I ten od Apple’a właśnie ma otrzymać ciekawe wsparcie.

Apple Pencil 3. generacji z genialnym wsparciem

Następna generacja rysika Apple’a powinna nosić miano 3. generacji. Wydany niedawno Apple Pencil z USB-C jest bardziej okrojoną wersją 2. generacji, bo zamiast nowości, klienci dostali tylko usunięcie kilku funkcji i niższą cenę. Według plotek, Apple wyda rysik 3. generacji wraz z nowymi iPadami. I wszyscy powinni się z tego cieszyć. Szczególnie osoby, które posiadają okulary Vision Pro.

apple pencil usb-c
Apple Pencil z USB-C

Na Spider's Web poznasz najnowsze plotki o sprzętach Apple'a:

Serwis MacRumors podaje, że Apple rozważa możliwość sprawienia, aby Apple Pencil 3. generacji był kompatybilny z okularami Vision Pro. Obecnie rysik działa jedynie z iPadami - ale firma z Cupertino miała przystosować najnowszą generację do pracy z okularami AR/VR.

REKLAMA

Jeśli Apple pozwoli na połączenie akcesorium z goglami, użytkownicy będą mogli rysować na różnych powierzchniach, np. na biurku, a ich rysunki będą wyświetlane w aplikacjach visionOS, takich jak Freeform i Pixelmator.

Chociaż nowa wersja Apple Pencila prawdopodobnie zadebiutuje wraz z zaktualizowanymi iPadami, nie ma pewności, czy zaoferuje integrację z visionOS-em. Istnieje jednak szansa, że Apple wprowadzi kompatybilność Vision Pro z Apple Pencil już w systemie visionOS, którego premiera planowana jest na WWDC 2024 w czerwcu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA