REKLAMA

Kluczowa technologia w końcu zagości w iPhone'ach. Nie obejdzie się bez haczyka

Nowe iPhone’y zostaną wyposażone w specjalne rozwiązanie, które pozwoli na prawdziwie imponujące możliwości jeśli chodzi o funkcje związane ze sztuczną inteligencją. Ale może to dotyczyć tylko niektórych modeli.

25.03.2024 20.38
iphone 15 pro max recenzja
REKLAMA

Już w czerwcu Apple zaprezentuje nowy system iOS 18, kładący nacisk na sztuczną inteligencję. Natomiast we wrześniu Tim Cook ma zamiar ujawnić światu nową generację iPhone’ów, wśród których przewagę będą miały modele Pro. Wyróżniać je będzie nie tylko... cena, ale przede wszystkim rewolucyjny czip A18 Pro. Czy warto zatem odkładać pieniądze na iPhone’a 16 Pro?

REKLAMA

iPhone 16 Pro z A18 Pro – sztuczna inteligencja na pokładzie

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej pożądana najnowszych smartfonach. Pionierem w tej dziedzinie jest Samsung z Galaxy AI, oferujący szereg funkcji opartych na generatywnej sztucznej inteligencji. Te opcje mogą działać bezpośrednio na telefonie lub w chmurze, co wymaga połączenia z internetem. Osoby ceniące prywatność preferują rozwiązania działające lokalnie, na urządzeniu, co wymaga dużej mocy obliczeniowej. I tu właśnie wkracza nowy iPhone.

Serwis 9to5Mac, powołując się na raport analityka Jeffa Pu, informuje, że Apple priorytetowo traktuje możliwości związane z SI w urządzeniach z układem A18 Pro, który trafi do modeli 16 Pro i 16 Pro Max. Większa powierzchnia rdzenia tego czipa sugeruje potencjał zwiększenia liczby tranzystorów i komponentów, co oznacza większą moc obliczeniową dla lokalnej sztucznej inteligencji.

Według informacji z łańcucha dostaw, zapotrzebowanie na czip A18 rośnie, podczas gdy wolumen A17 Pro się ustabilizował. Sugeruje to, że A18 Pro będzie znaczącym krokiem naprzód. 6-rdzeniowa wersja GPU tego czipa będzie miała większy obszar rdzenia w porównaniu do A17 Pro, co może być odpowiedzią na rosnącą popularność SI

- przekazał analityk.

Apple może wykorzystać dwojakie podejście do funkcji SI. Niedawno dowiedzieliśmy się, że firma może wykorzystywać sztuczną inteligencję w chmurze od Google’a, która działałaby w połączeniu ze sztuczną inteligencją bezpośrednio na telefonie. Z informacji przekazanych przez Pu, jak zauważył serwis, wynika, że jedynie iPhone’y 16 Pro będą mogły wykorzystywać SI na urządzeniu, podczas gdy modele 16 i 16 Plus będą ograniczone do SI z chmury.

Przeczytaj więcej o nadchodzących nowościach od Apple:

Nowe iPhone’y Pro zapowiadają się imponująco, oferując prawdziwą sztuczną inteligencję na pokładzie. Czip A18 Pro może być przełomowy, a modele 16 i 16 Plus, choć najpewniej pozbawione lokalnej SI, nadal będą oferować szereg innych atrakcyjnych funkcji.

NAJNOWSZE IPHONE'Y 15
MediaMarkt
iPhone 15 Pro Max 256GB
MediaMarkt
iPhone 15 Pro 128GB
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA