REKLAMA

Klienci rzucą się na nowe AirPodsy 4. Apple zrozumiał, gdzie popełnił błąd

Apple z optymizmem patrzy na premierę czwartej generacji swoich bezprzewodowych słuchawek AirPods. Firma liczy na sukces, który mógłby przyćmić poprzednie modele.

18.03.2024 09.09
Klienci rzucą się na nowe AirPodsy 4. Apple zrozumiał, gdzie popełnił błąd
REKLAMA

Słysząc o pogłoskach wyników sprzedażowych trzeciej generacji słuchawek AirPods, można śmiało stwierdzić, że nie stały się one hitem na miarę swoich poprzedników. Wprowadzony w październiku 2021 roku nowy wygląd, inspirowany droższym modelem Pro, miał nie przyciągnąć wystarczającej liczby klientów.

REKLAMA

Po pierwsze, słuchawki oferowały niewiele więcej niż AirPods 2, poza odświeżonym designem i funkcją Spatial Audio. Po drugie, wysoka cena wynosząca 949 zł w dniu premiery, odstraszyła wielu potencjalnych nabywców. Po trzecie, na rynku dostępnych jest wiele innych bezprzewodowych słuchawek w różnych przedziałach cenowych, co utrudnia AirPods 3 wyróżnienie się na tle konkurencji.

AirPodsy 4 zadebiutują z iPhone'em 16

Mark Gurman, znany dziennikarz technologiczny, podzielił się kilkoma interesującymi informacjami na temat nadchodzących słuchawek. Ci, którzy zrezygnowali z zakupu trzeciej generacji, mogą z nadzieją patrzeć na premierę nowego modelu. Gurman w swoim biuletynie Power On sugeruje, że wprowadzenie AirPods 4 na rynek będzie najważniejszym wydarzeniem w tej kategorii dla Apple od dawna.

Produkcja słuchawek, prowadzona przez GoerTek Inc. i Luxshare Precision Industry Co., ma rozpocząć się już w maju. Planowana ilość sztuk na premierę to imponujące 20-25 milionów, gdy w 2021 roku sprzedano w sumie około 120 milionów sztuk wszystkich AirPodsów.

Apple nadal sprzedaje słuchawki AirPods 2. generacji za 699 zł

Nowe modele, znane wewnętrznie jako B768(E) i B768(M), zastąpią AirPodsy odpowiednio drugiej i trzeciej generacji. Zaproponują odświeżony design i etui ładowania z portem USB-C. Droższa wersja będzie wyposażona w funkcję aktywnego tłumienia hałasu i głośniki Find My w etui.

Premiera AirPods 4 przewidywana jest na wrzesień/październik 2024 roku, tradycyjnie tuż obok premiery najnowszych iPhone’ów 16. Tegoroczne modele telefonów Apple'a zapowiadają się bardziej interesująco – oprócz portu USB-C, możemy spodziewać się kilku innych istotnych zmian.

Na Spider's Web przeczytasz więcej o najnowszych sprzętach od Apple:

Co poza zmianami w sprzęcie?

Oprócz zmian sprzętowych, Apple planuje również znaczące ulepszenia oprogramowania w ramach iOS-a 18. Wśród nich znajdzie się tryb aparatu słuchowego dla AirPods Pro oraz funkcja testowania słuchu w AirPodsach. W przyszłym roku możemy spodziewać się odświeżonej wersji AirPods Pro, a w dalszej perspektywie – futurystycznej wersji z kamerami o niskiej rozdzielczości do skanowania otoczenia użytkownika.

REKLAMA

Mark Gurman przewiduje również postęp w funkcjach zdrowotnych zegarków Apple. Nadchodzący model Apple Watch ma być wyposażony w czujnik ciśnienia krwi.

Kup słuchawki Apple'a:
MediaMarkt
AirPods 3
MediaMarkt
AirPods 2
MediaMarkt
AirPod Pro 2
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA