REKLAMA

Masz te słuchawki? Zamienią je za darmo w aparat słuchowy

Które słuchawki mogą być spełnieniem marzeń dla osób z niedosłuchem? Apple wysuwa się na prowadzenie! Słuchawki AirPods Pro mają otrzymać specjalny tryb, który pomoże usłyszeć więcej.

11.03.2024 08.51
Co muszą mieć nowe Apple AirPods?
REKLAMA

Apple nie jest fanem corocznego odświeżania wszystkich swoich sprzętów. Aktualizacja AirPodsów Pro w ubiegłym roku obejmowała dodanie portu USB-C. Ten rok, jak zapowiada guru przecieków dotyczących Apple'a, też obejdzie się bez nowych słuchawek dousznych. Ale to nie oznacza, że te nie otrzymają solidnej aktualizacji – i to całkowicie za darmo!

REKLAMA

AirPods Pro jako aparat słuchowy? Nowy plan Apple

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, nadchodząca aktualizacja iOS 18 doda do słuchawek AirPods Pro tryb aparatu słuchowego. To świetna wiadomość dla osób z problemami ze słuchem, które szukają bardziej dostępnego rozwiązania.

Szczegóły na temat tej funkcji są jeszcze niejasne. Wiadomo jednak, że nie będzie ona pełnoprawnym zamiennikiem profesjonalnego aparatu słuchowego. Może natomiast służyć jako wstępne narzędzie do oceny słuchu lub oferować dodatkową pomoc w codziennych sytuacjach.

Na zdjęciu: Apple AirPods 2

Warto wspomnieć, że AirPods Pro posiadają już funkcję Live Listen, wprowadzoną w 2021 roku. Pozwala ona na wzmacnianie dźwięków i „pomaga słyszeć lepiej w określonych sytuacjach”. Nowa funkcja aparatu słuchowego prawdopodobnie będzie rozszerzeniem tej możliwości.

Wzrost zainteresowania zdrowiem słuchu w AirPods Pro może być związany z ostatnią zmianą na rynku. Jak zauważył serwis 9to5Mac, nowe wytyczne FDA w Stanach Zjednoczonych umożliwiają sprzedaż aparatów słuchowych bez recepty, czyniąc je bardziej dostępnymi. Ta zmiana mogła motywować Apple'a do prac nad dodaniem funkcji aparatu słuchowego do słuchawek dousznych.

Przeczytaj więcej o nowościach od Apple na Spider’s Web:

Już w lipcu 2023 roku usłyszeliśmy, że Apple pracuje nad funkcją, która odtwarzałaby dźwięki i tony w celu oceny słuchu. Wtedy zaznaczano, że nie byłaby to funkcja prawdziwego aparatu słuchowego, ale potencjalnie narzędzie do wstępnej oceny słuchu.

Kup słuchawki:
MediaMarkt
AirPods Pro 2. USB-C
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA