REKLAMA

Tak będzie wyglądał iPhone 16. Apple mocno zmieni podstawowy model

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące nadchodzących smartfonów Apple iPhone 16. Tegoroczne modele w wersji podstawowej mają zaliczyć spore zmiany w projekcie.

06.03.2024 17.57
Tak będzie wyglądał iPhone 16. Apple mocno zmieni podstawowy model
REKLAMA

Przecieki pochodzą od renomowanego informatora Majin Bu publikującego przecieki na serwisie X. To jednak nie pierwszy raz, gdy jest mowa o tym, że Apple zastosuje większe zmiany w nadchodzącej "szesnastce". Kolejne przecieki jednak sprawiają, że doniesienie o domniemanych zmianach okaże się prawdą i jesienią 2024 firma z Cupertino faktycznie pokaże modele z odświeżonym wyglądem.

REKLAMA

iPhone 16 znowu pojawia się w przeciekach. Przycisk czynności i nowy guzik

Na zdjęciu wskazującym projekt obudowy nowego iPhone'a 16 widzimy kilka szczególnych zmian – mimo że nie mamy do czynienia z pełnoprawnym renderem lub zdjęciem nadchodzącego modelu. Przede wszystkim, co się rzuca w oczy to odmieniona wyspa na aparaty na tylnej obudowie, która na wzór iPhone'ów X oraz iPhone'a 11 i 12 ma mieć obiektywy ustawione rzędem pod sobą.

Od iPhone'ów 13 aż po iPhone'y 15 (oczywiście bez dopisku Pro) gigant technologiczny z Cupertino stosuje kwadratową wyspę z obiektywami ustawionymi po przekątnej. Wygląda to nieźle, ale taki design wcale nie pomaga w odróżnianiu kolejnych generacji iPhoneów, ale wydaje się, że producent wreszcie postanowił unowocześnić ten aspekt. Nie jest to pierwszy raz, gdy do internetu trafia grafika przedstawiająca taki wygląd, ale pojawienie się kolejnych przecieków uwiarygodnia taką zmianę.

Gdyby tego było mało, producent poczyni zmiany w kwestii guzików iPhone'ów 16. W iPhone'ach 15 Pro (Max) Apple zastosował po raz pierwszy przycisk czynności (ang. Action button), który zastąpił fizyczny suwak do wyciszania – nowy guzik można zdecydowanie bardziej personalizować. Podobne rozwiązanie finalnie trafi też do iPhone'ów 16 – nawet tych bazowych, a guzik pozostanie w dalszym ciągu na lewej krawędzi tuż nad przyciskami do regulacji głośności.

Po przeciwnej stronie, na prawej krawędzi obok guzika do włączania i wygaszania telefonu ma pojawić się kolejny przycisk – Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że będzie to tzw. przycisk przechwytywania, który ma pomóc m.in. w nagrywaniu filmów. Plotki mówią też, że guzik ma służyć do wykonywania zdjęć – ma oferować detekcję nacisku do ustawienia ostrości. Innymi słowy, fizyczny spust migawki, czyli identyczne rozwiązanie, które od wielu lat znają posiadacze smartfonów Sony Xperia I i V.

Czego spodziewamy się po nadchodzących iPhone'ach 16?

Podstawowy iPhone w dalszym ciągu nie będzie oferował 120-hercowego odświeżania. W nowych modelach firma powinna zastosować te same 6,1- i 6,7-calowe ekrany, które trafiły do iPhone'ów 15 i 15 Plus. Co do procesora nie jesteśmy pewni – obecnie są dwie opcje: że wszystkie iPhone'y 16 zyskają nowy procesor A18, ale może się okazać, że firma pozostanie z układami A17 Pro z iPhone'ów 15 Pro.

Nadchodzące tegoroczne iPhone'y 16 powinny mieć swoją premierę we wrześniu tak jak zwykle. Wcześniej, bo na nadchodzącym WWDC 2024, które powinno odbyć się w czerwcu tego roku, najpewniej zobaczymy nowe iPady Pro z ekranami OLED, odświeżonego iPada Air oraz nowe oprogramowanie – iOS 18, macOS 15 i nowe wydania iPadOS, tvOS, watchOS.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA