REKLAMA

Nowe iPady na horyzoncie. Apple zapowiedział coś jeszcze

Nowe informacje sugerują, że iPady z ekranami OLED są już bliżej niż dalej. Premiera rewolucyjnych tabletów sygnowanych ugryzionym jabłkiem to kwestia najbliższych tygodni.

11.03.2024 18.56
Nowe iPady na horyzoncie. Apple zapowiedział coś jeszcze
REKLAMA

W sieci od dłuższego czasu pojawiają się przecieki dotyczące iPadów z ekranami OLED. Stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się, że nowe urządzenia mają być naprawdę smukłe. Mimo że nadchodzące modele prawdopodobnie będą trochę droższe niż propozycje z 2022 r., warto zaczekać. Mark Gurman twierdzi, że iPady mogą pojawić się jeszcze w marcu.

REKLAMA

Nowe iPady z ekranami OLED jeszcze w marcu?

Mark Gurman z Bloomberga w niedzielnym wydaniu newslettera zatytułowanego "power on" zasugerował, że nowe iPady Pro z ekranami OLED mają pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Dziennikarz przekazał, że Apple przygotowuje aktualizację iPadOS 17.4 dla nowych iPadów:

Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek odświeżonych iPadów Pro, nowych iPadów Air (w tym wersji 12,9-calowej), klawiatury Magic Keyboard i ulepszonego Apple Pencil. Nowego sprzętu należy spodziewać się pod koniec marca lub w kwietniu, ponieważ wtedy też powinno być gotowe towarzyszące mu oprogramowanie iPadOS 17.4

- podkreślił Mark Gurman.

W ogłoszeniu padły informacje nie tylko o nowych iPadach Pro z ekranami OLED, ale także wspomniano o tegorocznych wydaniach bardziej przystępnych cenowo iPadów Air. Z doniesienia wynika, że będą co najmniej dwa modele – podstawowy 10,9-calowy 6. generacji oraz zupełnie nowy, znacznie większy, bo 12,9-calowy wariant. Wcześniej tak ogromna przekątna w tabletach producenta z Cupertino była zarezerwowana wyłącznie dla najpotężniejszych modeli z dopiskiem Pro, a teraz trafi do bardziej przystępnych cenowo modelów z dopiskiem Air.

5. generacja tego tabletu bazowała na procesorze M1, więc możemy się spodziewać, że nowsza wersja będzie miała na pokładzie ulepszony układ M2. Najnowszy M3 wydany pod koniec 2023 r. wydaje się mniej prawdopodobny, ponieważ ten czip trafi do zdecydowanie bardziej zaawansowanych iPadów Pro z ekranami OLED. Niemniej jednak, tegoroczne tablety Apple'a mają mieć wspólną cechę – nowością będzie umieszczenie przedniej kamery FaceTime w trybie poziomym, zamiast pionowym.

Przystępny cenowo iPad 10. generacji
Euro
iPad 10. generacji 64 GB

Czego poza nowymi iPadami jeszcze oczekujemy?

Wraz z nowymi iPadami, Apple zaprezentuje nowe akcesoria, w tym nową klawiaturę Magic Keyboard do iPada Pro z większym gładzikiem, aluminiową obudową i innymi ulepszeniami konstrukcyjnymi. Ponieważ nowe modele będą cieńsze od wersji z 2022 r., najprawdopodobniej akcesoria nie będą do siebie pasować. Ponadto firma prawdopodobnie wprowadzi kolejną wersję Apple Pencil (najpewniej 3. generacji), choć szczegóły dotyczące sprzętu pozostają nieznane.

Mark Gurman wykluczył, że nowe iPady Pro z ekranami OLED oraz iPady Air zostaną przedstawione na dedykowanej konferencji. Premiera odbędzie się po cichu przez komunikat prasowy dostępny w biurze prasowym Apple. Zupełnie tak jak było w przypadku niedawnej premiery nowych 13- i 15-calowych MacBooków Air z procesorami M3.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA