REKLAMA

Nie za dużo tych przycisków? Tak ma wyglądać nowy iPhone

Jedną z ciekawszych nowości w iPhone 15 Pro jest nowy Przycisk Akcji, za sprawą którego można wygodnie i szybko włączać ważne dla użytkownika funkcje. Apple nie zamierza jednak poprzestawać na jednym.

09.03.2024 15.31
iphone 15 pro max recenzja
REKLAMA

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, bryła iPhone’a ponownie zostanie przeprojektowana. Telefon iPhone 16 nie tylko mają zawierać Przycisk Akcji o większym niż aktualny rozmiarze, to na dodatek ma przybyć jeszcze jeden guzik. Nazywany jest roboczo przyciskiem przechwytywania, ma być przyciskiem dotykowym (z czujnikiem pojemnościowym) i znajdować się po prawej stronie obudowy, pod przyciskiem zasilania. Jego główną funkcją ma być przycisk migawki aparatu.

REKLAMA

Na tym jednak nie koniec. Gesty na przycisku mają umożliwiać wygodne przybliżanie kadru, poprawianie ostrości i innych podstawowych czynności związanych z rejestrowaniem zdjęć bądź wideo.

iPhone 16 z przyciskiem migawki. Tak będzie wyglądał.

iPhone 16 Pro (źródło: 91Mobiles)

Sam pomysł nie jest nowy, wiele telefonów z przeszłości wyposażonych było w dedykowany przycisk migawki. Niemal zawsze okazywał się użyteczny i nie jest jasne czemu jest tak rzadko spotykany. Tym bardziej cieszy, że trafić ma do telefonów Apple’a.

Najciekawsze tekst o telefonach, tylko na Spider’s Web:

REKLAMA

Redakcja 91Mobiles stworzyła na bazie internetowych wycieków i schematów model 3D nowego iPhone’a, wykonany w CAD. iPhone 16 ma mieć też największy wyświetlacz w historii telefonów Apple’a (tyczy się to zwykłej odmiany, Pro i Pro Max). Ma też w jeszcze szerszym zakresie wykorzystywać swój układ NPU do działań związanych ze sztuczną inteligencją. Bliżej nieokreślonych, ale ponoć istotnych usprawnień mają doczekać się też aparaty. W sprzedaży pojawią się w drugiej połowie bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA