REKLAMA

Składany iPhone? Niestety nie tym razem. Apple ma inny pomysł

Największy MacBook w historii? 20,3-calowy laptop ma trafić do sprzedaży do 2027 r. Haczyk? Nie będzie to normalny sprzęt, a rewolucyjny - bo z ekranem, który można składać, niczym Samsunga Galaxy Z Folda czy Flipa.

08.03.2024 05.20
Składany iPhone? Niestety nie tym razem. Apple ma inny pomysł
REKLAMA

Największy laptop od Apple? Obecnie to 16-calowy MacBook Pro oraz 15-calowy MacBook Air. Kiedyś, w odległych latach epoki kamienia łupanego, firma z Cupertino sprzedawała 17-calowego giganta, MacBooka Pro, którego sprzedaż została zakończona w 2012 r. W najbliższych latach możemy dostać coś, co przejmie koronę największego laptopa od Apple'a. I skorzysta z technologii, której jeszcze nie widzimy u największych producentów przenośnych komputerów.

REKLAMA

Składany MacBook Pro. 20,3 cale w laptopie

Jak donosi serwis 9to5Mac, analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple aktywnie rozwija MacBooka ze składanym ekranem o przekątnej 20,3 cala z planem wydaniem go na rynek w 2027 roku. I to wszystko, co wiemy na temat rewolucyjnego laptopa.

Co z pozostałymi składanymi urządzeniami Apple? Według Kuo, MacBook jest jedynym produktem tego typu, którego data premiery jest już znana w firmie. Pozostałe urządzenia, w tym składany iPhone i iPad, nie mają jeszcze ustalonego terminu debiutu.

Analitycy, m.in. Ross Young i Mark Gurman z Bloomberga, sugerowali zainteresowanie Apple'a urządzeniami składanymi. W 2022 r. raportowano eksplorację składanych notebooków oraz urządzenia z ekranem 20 cali. Niedawne raporty, że Apple eksperymentuje z prototypami składanych iPhone'ów i iPadów od 2018 r., jednak ich jakość nie spełniła oczekiwań, co spowodowało tymczasowe zawieszenie projektów.

Pamiętając o problemach z klawiaturami motylkowymi, które nękały wielu użytkowników, chcę mieć nadzieję, że Apple dopracuje pierwszą generację laptopa ze składanym ekranem. Doświadczenie Samsunga z ich składanymi telefonami pokazuje, że dopracowanie takiej konstrukcji wymaga czasu.

Chociaż Samsung potrzebował kilku lat, aby doprowadzić swoje składane smartfony do satysfakcjonującego poziomu odporności na drobne zanieczyszczenia, liczę, że Apple wyciągnie wnioski z ich doświadczeń i od razu zaoferuje produkt dopracowany pod kątem niezawodności. Zwłaszcza że gogle Vision Pro, będące pierwszą generacją rewolucyjnego produktu, są pod tym względem całkiem niezawodne (poza pękaniem w nocy).

Przeczytaj więcej o nowościach od Apple:

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU
Orange
MacBook Pro 2023 16,2"
Orange
MacBook Air 2023 15,3"
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA