REKLAMA

Pokazali, jak ma wyglądać iPhone 16. Uwagę przyciąga kompletnie nowy przycisk

Jak będzie wyglądać seria iPhone'ów 16? Szykuj się na spore zmiany. Jeśli myślałeś, że etui z iPhone'a 15 Pro będzie pasować do nowego modelu - mam złe wiadomości. Ale mam też dobre, szczególnie dla dla osób, które liczą na większy ekran.

29.03.2024 04.40
Atrapy serii iPhone 16 krążą po sieci. Zdradzają nowości
REKLAMA

Koniec marca i początek kwietnia to tradycyjnie okres, gdy zaczynają się pojawiać plotki o nowych iPhone'ach. Tegoroczne modele wyjdą dopiero pod koniec września lub na początku października, a w międzyczasie, w czerwcu, odbędzie się konferencja WWDC 2024. Ale to nie przeszkadza w snuciu domysłów na temat kolejnej generacji smartfonów Apple'a z portem USB-C. Tym razem do sieci wyciekły atrapy modeli iPhone'a 16, które zaskakują wielkością i tajemniczym przyciskiem.

REKLAMA

Oto iPhone'y 16 (a raczej ich atrapy)

Należy pamiętać, że to tylko niepotwierdzone atrapy. Równie dobrze mogą być one dziełem żartownisiów, którzy stworzyli je na podstawie wcześniejszych plotek, np. o większych ekranach w modelach Pro. Ale jeśli te atrapy okażą się prawdziwe, to szykuje się prawdziwa rewolucja w historii iPhone'ów. Źródła z chińskiego portalu społecznościowego Weibo oraz z Twittera dają nam obraz najnowszej serii smartfonów od Apple'a.

Jedną z najważniejszych zmian jest powiększenie rozmiarów ekranu w modelach iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max. Pomimo wcześniejszych plotek o zmniejszeniu ramek, atrapy ujawniły ekrany o rozmiarach odpowiednio 6,3 cala i 6,9 cala.

Dla porównania, seria 15 Pro ma ekrany o przekątnej 6,1 cala i 6,7 cala. To może uczynić iPhone'a 16 Pro Max największym iPhone'em w historii, przybliżając go do iPada mini. Pamiętasz spekulacje o modelu Ultra przed premierą obecnej generacji iPhone'ów? Prawie 7-calowy ekran z pewnością zasługuje na takie miano.

Przeczytaj więcej o nadchodzących produktach Apple'a:

Przycisk czynności i Capture we wszystkich modelach

Nowość znana z iPhone'ów 15 Pro (i Max), czyli przycisk czynności, ma teraz trafić do iPhone'a 16 i iPhone'a 16 Plus. Rozstawienie kamer w modelach nie-Pro ma się również zmienić i ustawieniem nawiązywać do tego, co znamy z iPhone'a X. Ma to umożliwić rejestrowanie wideo przestrzennego - funkcji, którą Apple udostępnił wyłącznie dla serii 15 Pro.

Szczególnie intrygującym dodatkiem we wszystkich modelach jest przycisk Capture, umieszczony poniżej przycisku zasilania i odpowiadający za robienie zdjęć. Choć jego dokładna funkcjonalność pozostaje nieznana, spekulacje sugerują, że może on służyć do robienia zdjęć w stylu Nokii Lumii 1020. Płaski design sugeruje pojemnościowe możliwości, które mogłyby odblokować funkcje takie jak skupianie aparatu lub sterowanie zbliżaniem za pomocą gestów przesunięcia.

REKLAMA

Plotki o przycisku Capture pojawiły się już w połowie stycznia, więc jego obecność na atrapie nie jest wymysłem jej twórców. A pamiętasz czasy, kiedy urządzenia z ekranami o przekątnej od 6 do 7 cali były określane jako fablety? To szokujące, że teraz flagowy iPhone 16 Pro Max, jeśli plotki się potwierdzą, otrzyma tak ogromny ekran.

Tu kupisz najnowsze iPhone'y
Media Expert
iPhone 15 Pro 128GB
RTV EURO AGD
iPhone 15 128GB
Media Markt
iPhone 15 Pro Max
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA