REKLAMA

Wiemy, kiedy Apple pokaże swoje nowości. Jest zapowiedź WWDC

Apple oficjalnie zapowiedział datę konferencji WWDC 2024. Wydarzenie przyniesie wiele ciekawych nowości. Przede wszystkim nowe wersje systemów operacyjnych.

26.03.2024 18.08
Wiemy, kiedy Apple pokaże swoje nowości. Jest zapowiedź WWDC
REKLAMA

Już 10 czerwca wystartuje Worldwide Developers Conference 2024 (WWDC), czyli tegoroczna konferencja dedykowana przede wszystkim twórcom oprogramowania wszelkiej maści – aplikacji, gier i wielu innych. W tym roku poza standardowymi ogłoszeniami, które widzimy każdego roku na WWDC, gigant technologiczny z Cupertino powinien skupić się na generatywnej sztucznej inteligencji.

REKLAMA

WWDC 2024: co zobaczymy na konferencji Apple'a?

Jako że Apple jeszcze nie wykonał znaczących ruchów w zakresie sztucznej inteligencji, to oczekujemy, że na nadchodzącej czerwcowej konferencji się to zmieni. Już wcześniej pojawiały się plotki dotyczące tego, jak Apple chce podejść do tematu. Mówi się o partnerstwie z innymi firmami, które mają już wypracowane własne rozwiązania bazujące na generatywnej sztucznej inteligencji.

Firma według Marka Gurmana z Bloomberga może chcieć wykorzystać technologię Google Gemini oraz narzędzia opracowane przez OpenAI (lub Baidu w Chinach) jeśli chodzi o funkcje AI oparte na chmurze, jednocześnie wykorzystując własne funkcje, które mają działać bezpośrednio na urządzeniu. Firma od lat mówi o uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, ale teraz, gdy wszyscy mają swoje AI, Apple najpewniej również dorzuci swoje trzy grosze do rewolucji generatywnej sztucznej inteligencji.

Oprócz tematu sztucznej inteligencji tak jak w ubiegłych latach powinniśmy oczekiwać również nowych wersji systemów operacyjnych i usług. WWDC 2024 przyniesie pierwszą deweloperską wersję systemu operacyjnego iOS 18. Poza systemem dla iPhone'ów zobaczymy też nowe wydania iPadOS, macOS, watchOS i innych systemów giganta z Cupertino.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się co nieco w kwestii nowego iOS-a 18, który ma podobno umożliwić dowolne ustawianie ikonek na ekranie głównym (tak, w 2024 roku Apple wprowadza to, co Android miał od lat). Nie zdziwię się, jeśli Apple da tej nowości rewolucyjną otoczkę.

Konferencje WWDC to przede wszystkim nowe oprogramowanie, ale w ubiegłym roku to wydarzenie przyniosło zestaw gogli MR w postaci Vision Pro, więc nie powinniśmy się zdziwić, gdy i w tym roku Apple przedstawi nowy sprzęt. Plotki mówią o możliwości pojawienia się nowych słuchawek – AirPods Max z USB-C, 3. generacji AirPodsów Pro oraz następcy AirPodsów 3 wyposażonych w opcję aktywnej redukcji hałasu. Może wreszcie przyjdzie czas na odświeżenie magicznych akcesoriów typu Magic Mouse i Keyboard i zaktualizowanie ich o USB-C.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA