REKLAMA

iPhone czy Android? Wkrótce nie znajdziesz różnicy

Apple uchyli furtkę do personalizacji ekranu głównego w iOS-ie. Wraz z iOS 18 użytkownicy iPhone’ów będą mogli swobodnie rozmieszczać ikony aplikacji, co do tej pory było niemożliwe.

25.03.2024 07.11
iPhone czy Android? Wkrótce nie znajdziesz różnicy
REKLAMA

Fani Androida od dawna śmieją się z ograniczeń iOS-a w kwestii personalizacji. Brak możliwości swobodnego rozmieszczania ikon był jednym z głównych zarzutów. Na szczęście Apple w końcu postanowił to zmienić - według plotek.

REKLAMA

iOS 18 – więcej swobody dla użytkowników

Obecnie układanie ikon na iPhone’ach ogranicza się do sztywnej siatki. iOS 18 ma to zmienić, dając użytkownikom większą kontrolę nad rozmieszczeniem aplikacji. Ikony nadal będą przyciągane do niewidocznej siatki, co zapewni porządek, ale użytkownicy będą mogli pozostawiać puste miejsca między ikonami, układać je w dowolnych wierszach i kolumnach, a także swobodnie układać je na ekranie.

Co to oznacza? Będziesz mógł umieścić ikonkę Chrome'a w dowolnym miejscu, np. w prawym dolnym rogu, bez konieczności wypełniania ekranu innymi ikonami, czy też umieścić ikonki tylko w górnym lub dolnym rzędzie, tworząc minimalistyczny interfejs.

Informacje o tej zmianie pochodzą z plotek opublikowanych przez MacRumors, ale zgadzają się z wcześniejszymi raportami Marka Gurmana z Bloomberga. Ten zapowiedział "bardziej spersonalizowany" ekran główny w iOS-ie 18.

Przeczytaj więcej o nowościach w aplikacjach:

Nowość dla wszystkich, w tym dla iPhone'a 6 16

Co ciekawe, Apple nie zamierza ograniczać tej funkcji do najnowszych modeli iPhone’ów. iOS 18 trafi na wszystkie urządzenia Apple kompatybilne z systemem, a jego premiera nastąpi prawdopodobnie pod koniec września lub na początku października bieżącego roku.

REKLAMA

Wcześniej, podczas czerwcowej konferencji WWDC, Apple pokaże oficjalny wygląd iOS 18 i zaprezentuje najważniejsze funkcje nowego systemu. Oczekuje się m.in. implementacji generatywnej sztucznej inteligencji, o której Tim Cook wspominał już kilkukrotnie.

Kup iPhone'a:
MediaMarkt
iPhone 15
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA