REKLAMA

Android usuwa najgłupsze ograniczenie Bluetooth. Rewolucyjna funkcja w drodze

Android 15 wprowadza nowe rozwiązanie, które z pewnością ucieszy wszystkich, tych którym brakuje opcji dzielenia się muzyką i domowych eksperymentów z dźwiękiem.

22.03.2024 11.11
Android usuwa najgłupsze ograniczenie Bluetooth. Rewolucyjna funkcja w drodze
REKLAMA

Pamiętasz czasy, gdy wystarczyło podłączyć prosty adapter do portu 3,5 mm, aby wspólnie ze znajomymi słuchać muzyki na przewodowych słuchawkach? Te czasy minęły bezpowrotnie – teraz większość osób korzysta z bezprzewodowych urządzeń audio. Co zrobić, gdy chcesz podzielić się muzyką z kimś innym? Android 15 ma odpowiedź na ten problem.

REKLAMA

Udostępnianie dźwięku w Androidzie 15

Android 15 DP2 wprowadza nową funkcję o nazwie "Udostępnianie dźwięku", która rozwiązuje problem związany z dzieleniem się dźwiękiem z innymi bez zakłócania otoczeniu lub koniecznością dzielenia się słuchawkami.

Według serwisu 9to5Google, funkcja - która najprawdopodobniej opiera się na nowym standardzie Bluetooth o nazwie Auracast - pozwala pojedynczemu urządzeniu (takiemu jak telefon) transmitować dźwięk do kilku słuchawek/urządzeń jednocześnie. Oznacza to, że możesz słuchać muzyki na swoich AirPodsach, a twoja znajoma na swoich Samsung Galaxy Buds - i oboje będziecie słyszeć tę samą piosenkę z jednego źródła.

Obecnie funkcja jest jeszcze w fazie rozwoju. W ustawieniach pojawi się nowe menu, w którym będzie można aktywować udostępnianie dźwięku i odtworzyć dźwięk testowy, aby sprawdzić połączenie. Jest jedno ale: funkcja nie działa jeszcze w pełni – raporty donoszą, że samoistnie wyłącza się po wyjściu z menu.

Mimo że funkcja udostępniania dźwięku jest w fazie rozwoju, jej potencjał jest ogromny. Nie tylko ułatwi udostępnianie muzyki znajomym, ale otworzy też nowe możliwości w domowych konfiguracjach audio. Wyobraź sobie połączenie kilku urządzeń, np. głośników, w celu stworzenia efektownego systemu dźwięku przestrzennego. Z chęcią poświecę weekend, aby poeksperymentować z nową funkcją, gdy ta zacznie działać poprawnie.

Kup telefon z Androidem:
Euro
Xiaomi 14
REKLAMA

Przeczytaj więcej o najnowszych aktualizacjach aplikacji na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA