REKLAMA

Chrome zapowiada zmiany. To ograniczenie nie będzie już problemem

Chrome na Androidzie wreszcie znosi barierę, która od dawna frustrowała użytkowników. Oto jaka zmiana się pojawiła i jak uzyskać dostęp do nowej funkcji.

19.03.2024 11.38
chrome
REKLAMA

Chrome na Androidzie do tej pory nie pozwalał na używanie popularnych menedżerów haseł, takich jak 1Password czy NordPass. Użytkownicy byli skazani na narzędzie Google’a, co stanowiło sporą niedogodność dla wielu osób. Na szczęście postanowiono wreszcie znieść tę sztuczną barierę. Rozpoczęły się testy funkcji, która pozwoli na korzystanie z zewnętrznych menedżerów haseł.

REKLAMA

Alternatywny menedżer haseł w Chrome na Androidzie

Użytkownik Twittera Leoperva64, znany ze znajdowania nowości w przeglądarkach, odkrył, że Google – po czterech miesiącach prac – dodał opcję skorzystania z alternatywnego menedżera haseł. Ta nowość trafiła do wszystkich przeglądarek, więc i stabilnej wersji Chrome’a na Androidzie.

Jak włączyć obsługę zewnętrznych menedżerów haseł w Chrome? To nieco skomplikowane, bo funkcja jest wciąż w fazie rozwoju i jest ukryta za flagą w ustawieniach. Aby uzyskać do niej dostęp należy:

  • W polu adresu Chrome wpisać chrome://flags,
  • W wyszukiwarce flag wpisać enable-autofill-virtual-view-structure,
  • Włączyć flagę,
  • Uruchomić ponownie Chrome,
  • Po ponownym uruchomieniu Chrome w menu Ustawienia > Hasła pojawi się opcja Użyj innych dostawców.

Po jej wybraniu będziesz mógł korzystać z wybranego menedżera haseł. Chociaż funkcja wypełniania istniejących haseł działa poprawnie, serwis Android Authority zauważa, że Chrome na razie nie pyta o zapisywanie nowych haseł podczas ich wpisywania na stronach internetowych.

Nowa funkcja Chrome’a to krok w dobrą stronę, ale przed jej pełnym udostępnieniem Google powinnien jeszcze dopracować kilka szczegółów. Jeśli chcesz wypróbować obsługę zewnętrznych menedżerów haseł, musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o najnowszych zmianach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA