REKLAMA

Nawigacja w WhatsAppie będzie łatwiejsza. To dzięki tej aktualizacji

WhatsApp od dłuższego czasu eksperymentuje ze zmianami wyglądu aplikacji na Androidzie, tak by sprostać wymaganiom Google'a. Najnowsza wersja testowa komunikatora daje nam kolejne spojrzenie na zmiany, które już wkrótce mogą zawitać do WhatsAppa.

18.03.2024 15.10
Nawigacja w WhatsAppie będzie łatwiejsza. To dzięki tej aktualizacji
REKLAMA

W październiku ubiegłego roku komunikator Whatsapp w wersji beta na Androidzie przeszła gruntowne zmiany. Najbardziej zauważalną z nich było przeniesienie paska nawigacji z góry do dołu, ale uwadze testerów nie umknął także dostęp do ustawień po dotknięciu ikony zdjęcia profilowego czy odświeżenie odcieni kolorów.

Teraz, w ramach kolejnych zmian mających unowocześnić interfejs WhatsAppa, komunikator zyskuje zmiany w opcji wyszukiwania.

REKLAMA

WhatsApp z kolejnymi zmianami w interfejsie

W najnowszej aktualizacji WhatsApp beta oznaczonej numerem 2.24.7.1, u góry listy czatów pojawił się pasek wyszukiwania.

Jak informuje serwis WABetaInfo, przeniesienie wyszukiwania z małej ikony u góry ekranu do paska u góry ekranu to część większej strategii zmiany wyglądu, mającej na celu ujednolicenie interfejsu Androida w myśl zasad Material Design 3 opracowanych przez Google'a.

Źródło: WABetaInfo

Na podstawie tych samych zasad w wersji testowej aplikacji przeniesiono pasek nawigacji na dół ekranu. Jednocześnie wbrew owym zasadom WhatsApp w aktualizacji z soboty (Whatsapp beta 2.24.7.2) przywrócił możliwość przesuwania pomiędzy poszczególnymi zakładkami.

Jednak to wszystko znajdziemy póki co jedynie w testowym wydaniu aplikacji. Zagoszczenia zmian w aplikacji na stałe możemy spodziewać się za kilka tygodni, a w najgorszym scenariuszu za kilka miesięcy.

Najnowsze zmiany w komunikatorze Whatsapp:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Alex Photo Stock / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA