REKLAMA

Do WhatsAppa trafiła mała, ale ważna zmiana. Poczujesz się pewniej

WhatsApp wprowadził niewielką, lecz istotną zmianę. Komunikator pokaże ci, że twoje czaty są w pełni bezpieczne. Będziesz mieć tę pewność.

11.03.2024 19.24
Whatsapp
REKLAMA

Meta w testowej wersji aplikacji szykuje nowość związaną z bezpieczeństwem. Użytkownik będzie teraz bardziej świadomy, że ma do czynienia z czatem, który jest bardzo dobrze zabezpieczony. Nowość jest konsekwencją DMA i podejścia, w którym najpopularniejsze komunikatory internetowe muszą być ze sobą kompatybilne.

REKLAMA

WhatsApp pokaże ci, że jesteś chroniony. Jeśli zobaczysz kłódkę, to masz tę pewność

Serwis WABetaInfo poinformował, że w nowej wersji testowej aplikacji na system Android pojawi się wskaźnik informujący o pełnym szyfrowaniu czatów. Teraz, gdy otworzysz okno rozmowy, pod nazwą i zdjęciem kontaktu zobaczysz krótki komunikat z kłódką, sygnalizujący aktywne kompleksowe szyfrowanie end-to-end.

Komunikat będzie dostępny tylko przez chwilę – po otworzeniu czatu, następnie zostanie zastąpiony wskaźnikiem informującym o ostatniej dostępności użytkownika (czy jest aktywny, lub kiedy ostatnio był dostępny).

Nowy komunika ma za zadanie lepiej informować o obecności bezpiecznego szyfrowania w komunikatorze, aby korzystający mieli pewność, że ich wiadomości są w pełni bezpieczne. Wcześniej informacja o obecności szyfrowania end-to-end w WhatsAppie pojawiała się wyłącznie po rozpoczęciu nowego czatu, natomiast teraz będzie się pojawiała przy każdym uruchomieniu czatu.

Taka aktualizacja ma związek ze zmianami, które są wprowadzane do komunikatorów ze względu na obowiązującą ustawę o rynkach cyfrowych (DMA). Już wcześniej w tym roku pojawiło się potwierdzenie, że użytkownicy z Messengera będą mogli pisać z użytkownikami korzystającymi z WhatsAppa, ale tzw. interoperacyjność wymaga, aby komunikatory oferowały metody szyfrowania.

Dlatego w Messengerze coraz częściej pojawia się komunikat informujący, że "Messenger zwiększył bezpieczeństwo tego czatu". W WhatsAppie szyfrowanie end-to-end nie jest niczym nowym – taka metoda została wprowadzona już w 2016 r. Messenger przez wiele lat pod tym względem mocno odstawał od konkurencyjnego komunikatora, mimo żę pochodzi od tego samego producenta. Jednak po wielu latach wreszcie nasze czaty są dobrze zabezpieczane.

Na razie w testowej wersji WhatsAppa

Obecnie nowy komunikat o obecności szyfrowania w WhatsAppie dostępny jest tylko w testowej wersji aplikacji na Androida. Nie wiadomo, kiedy taka informacja będzie pojawiać się wszystkim użytkownikom korzystającym ze stabilnej wersji zielonego komunikatora. Zmiana też powinna trafić do WhatsAppa na iPhone’y.

REKLAMA

Więcej o nowościach w WhatsAppie przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA