REKLAMA

Tę nową funkcję w WhatsAppie pokazał sam szef Mety. Przyda się dociekliwym

Stabilne wydanie aplikacji Whatsapp na system Android zyskało właśnie nową funkcję wyszukiwania, ułatwiającą życie wszystkim dociekliwym - albo po prostu posiadającym bardzo długą historię chatu. Choć zmiana jest stosunkowo mała, dowiedzieliśmy się o niej od samego Marka Zuckerberga.

29.02.2024 06.57
Tę nową funkcję w WhatsAppie pokazał sam szef Mety. Przyda się dociekliwym
REKLAMA

Whatsapp jak wiele innych komunikatorów umożliwia opcję wyszukiwania wiadomości w czatach, w tym szukanie po dacie. Aczkolwiek ta możliwość polegała na wyszukiwaniu wiadomości z konkretnego przedziału czasowego i potrafiła napsuć krwi tym, którzy w długiej historii wiadomości wyszukiwali wiadomości z konkretnego dnia.

REKLAMA

Whatsapp z wyszukiwaniem wiadomości z konkretnego dnia

Teraz jednak to się trochę zmienia. Jak poinformował Mark Zuckerberg na swoim kanale nadawczym na Whatsappie, użytkownicy komunikatora zyskali możliwość wyszukiwania wiadomości z uwzględnieniem konkretnego dnia. Szef Mety zaprezentował funkcję poprzez wyszukanie w jednym ze swoich czatów filmu z karaoke.

Funkcja, choć nowa dla aplikacji, była spodziewana. A to za sprawą aktualizacji wersji beta komunikatora z grudnia ubiegłego roku.

Jeśli chcesz wyszukać wiadomości z danego dnia, przejdź kontaktu, czatu lub czatu grupowego. Następnie dotknij przycisku wyszukiwania, znajdującego się tuż pod nazwą kontaktu, grupy - lub w menu znajdującym się obok ikon połączenia głosowego i wideo. Później wystarczy, że dotkniesz ikony kalendarza, aby wybrać pożądaną datę, do której ma zostać ograniczone wyszukiwanie.

Jednocześnie w wersji beta komunikatora pojawiła się kolejna nowość. Jak informuje serwis WABetaInfo, w najnowszym testowym wydaniu Whatsapp pojawiła się opcja udostępniania kodów QR bezpośrednio z głównego ekranu aplikacji. Choć udostępnianie kodów QR już istniało w komunikatorze, jest ono obecnie "schowane" w ustawieniach.

REKLAMA

Więcej na temat Whatsapp:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA