REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp pomoże ci wrócić do przeszłości. Tej funkcji mu brakowało

WhatsApp zyskał nową funkcję, która przyda się użytkownikom tego popularnego komunikatora internetowego. Rozwiązanie pomoże wrócić do przeszłości – ułatwiając wyszukiwanie dawnych wiadomości.

19.12.2023
18:32
WhatsApp pomoże ci wrócić do przeszłości. Tej funkcji mu brakowało
REKLAMA

Często jest tak, że chcemy znaleźć pewną informację na czacie, ale wymaga to kilku lub nawet kilkunastu minut przewijania. Mimo że istnieje funkcja wyszukania wiadomości, to nie zawsze znamy jej dokładną treść. Jeśli ktoś wysyła setki wiadomości dziennie, powrót do czatu sprzed kilku lat nie jest łatwy. Na szczęście WhatsApp coś z tym postanowił zrobić.

REKLAMA

WhatsApp pomoże ci wyszukać stare wiadomości. Dzięki takiej funkcji

Już w ubiegłym miesiącu pojawiły się przesłanki, że producent WhatsAppa chce wspomóc użytkowników przewijających czat kilka lub kilkanaście minut, aby znaleźć jedną dawną wiadomość. Teraz faktycznie funkcja trafiła do aplikacji w wydaniu beta – obecnie potwierdzono, że rozwiązanie jest dostępne w androidowej wersji oprogramowania, co dostrzegł serwis Android Police.

W czacie indywidualnym i grupowym w wyszukiwarce pojawiła się ikona kalendarzyka, która umożliwia przejście do określonej daty. Kliknięcie ikony przeniesie nas do pełnowymiarowego kalendarza z możliwością wybrania kilku lat wstecz, więc tak naprawdę kilkoma kliknięciami wrócimy do przeszłości (tak jakby).

Wiedząc, że przykładowo chcemy znaleźć wiadomość z wakacji 2020 (chociaż nie pamiętamy dokładnej daty) wystarczy, że wybierzemy rok i jesteśmy w stanie szybko przejść do lipca lub sierpnia. A wtedy przewijanie między kolejnymi dniami nie jest już takie bolesne, ponieważ nie musimy przewijać wiadomości z kilku lat, a paru tygodni – różnica jest ogromna.

Funkcja również jest bardzo prosta do wywołania. Wystarczy otworzyć interesujący nas czat, kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrać funkcję szukaj. Warto zaznaczyć, że producent nie zastosował tu domyślnego kalendarza wywoływanego przez system Android i sam interfejs kalendarza nie jest najlepiej przemyślany. Aby przejść między miesiącami, trzeba przesuwać je na pasku. Za to wybór roku można wywołać jednym kliknięciem.

Jak na razie nie wiemy, kiedy funkcja trafi do oficjalnego wydania WhatsAppa w wersji dla wszystkich, ale nie wydaje się to daleką perspektywą. Osobiście chciałbym podobne rozwiązanie w Messengerze, któremu zdecydowanie również brakuje możliwości szybkiego przeniesienia się do określonej daty z przeszłości na czacie – podobnie jak w WhatsAppie jest dostępna tylko wyszukiwarka, dzięki której możemy wyszukać co najwyżej skojarzone słowa.

REKLAMA

Więcej o aplikacjach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA