REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Dostajesz spam na Instagramie? Meta wreszcie coś z tym zrobi

Męczą was boty na Instagramie? Dostajecie codziennie dziesiątki wiadomości od fałszywych kont, które proponują wam miliony złotych lub cudowną relację na odległość? Meta nareszcie bierze się za jedną z plag platformy.

14.12.2023
18:54
Dostajesz spam na Instagramie? Meta wreszcie coś z tym zrobi
REKLAMA

Instagram ma problem z zautomatyzowanymi komentarzami i wiadomościami prywatnymi, które męczą nas każdego dnia. Ile "gorących ofert" otrzymaliście dzisiaj czy wczoraj? Znając tę platformę, za dużo.

Dopiero teraz Meta bierze się za spam generowany przez boty. Użytkownicy będą mieli większą kontrolę nad tym, co zostanie udostępnione pod ich postami. Co jeszcze zamierza wprowadzić platforma Marka Zuckerberga?

REKLAMA

Instagram z lepszą ochroną przed botami

Instagram wprowadza nowy zestaw narzędzi, które mają dać użytkownikom większą kontrolę nad ich doświadczeniem na platformie. Te narzędzia mają na celu zwalczanie spamu i botów oraz umożliwienie użytkownikom lepszej moderacji treści.

Jak podaje wpis na blogu Mety, użytkownicy Instagrama zyskają większą kontrolę nad zawartością na swoich feedach, co pozwoli im filtrować spam i treści generowane przez boty. Platforma ogłosiła, że ulepszono zautomatyzowany system wykrywania spamu w obszarach takich jak komentarze, tagi, wyświetlenia historii i wśród obserwujących. Wkrótce będzie dostępna opcja masowego usuwania, co pozwoli użytkownikom efektywnie zarządzać i usuwać oznaczone treści oraz fałszywych obserwujących, oszczędzając czas poświęcany na moderację treści.

Masowe usuwanie próśb o obserwowanie na Instagramie (fot. Meta)

To nie jedyne zmiany i nowości na platformach Mety. O innych nowościach przeczytacie na Spider's Web.

Konta podejrzane o spamowanie lub bycie botami zostaną przekierowane do osobnej skrzynki odbiorczej. Treści oznaczone jako spam nie będą się pojawiać na koncie twórcy treści bez jego zgody, zapobiegając wyświetlaniu niechcianych lub wprowadzających w błąd treści.

A tutaj Meta pokazała nowe opcje na ukrywanie spamu (fot. Meta)
REKLAMA

Co ważne, użytkownicy będą mieli kontrolę nad zarządzaniem oznaczonymi prośbami o tagi, umożliwiając im przeglądanie, masowe usuwanie lub zatwierdzanie tych próśb, zapewniając bardziej spersonalizowane i kontrolowane doświadczenie z treściami.

A ponadto Instagram będzie oferował wskazówki w aplikacji, które będą informowały twórców, jeśli ich posty będą mogły naruszyć lub naruszą wytyczne platformy "dostarczając potrzebnej wiedzy do podejmowania lepszych decyzji dotyczących treści".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA