REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Macie tylko kilka dni. Ta funkcja zniknie wkrótce z Messengera i Instagrama

Meta usuwa funkcję, która łączyła. A dokładniej mówiąc, łączyła Messengera oraz Instagrama. Jeśli byliście fanami zbierania rozmów w jednym miejscu, to mam przykrą wiadomość: Mark Zuckerberg zaraz wyciągnie wtyczkę.

05.12.2023
8:01
Macie tylko kilka dni. Ta funkcja zniknie wkrótce z Messengera i Instagrama
REKLAMA

Niektóre zmiany Mety są bezsensowne, a inne nowości są niedopracowane i mało istotne. Czasem jednak dostajemy coś, co ułatwia życie. Nie chodzi tu o naklejki generowane przez sztuczną inteligencję, lecz o łączenie czatów. Niestety, tę funkcję trzeba będzie pożegnać.

REKLAMA

Użytkownicy Messengera mogli pisać do osób z Instagrama

W 2020 roku Meta połączyła, poniekąd, Messengera z Instagramem. Integracja ta umożliwiła bezproblemową komunikację między znajomymi na Facebooku a osobami na Instagramie. Brzmi to prozaicznie, ale gdy część naszych znajomych zrezygnowała z Facebooka, pozostając jedynie na Instagramie, ta opcja była zbawieniem.

O innych planach firmy-matki Facebooka przeczytacie na Spider's Web:

Po 3 latach Meta usuwa funkcję - i to szybko

REKLAMA

Jednak po trzech latach Meta wyłącza tę integrację. Serwis 9to5Google zauważył na oficjalnej stronie wsparcia Facebooka, że od połowy grudnia 2023 roku czatowanie między Messengera a Instagramem zostanie wyłączone. Zmiany obejmują usunięcie możliwości rozpoczęcia nowych rozmów lub połączeń z kontami na Facebooku z poziomu Instagrama.

Istniejące rozmowy z kontami na Facebooku będą dostępne wyłącznie do odczytu, co oznacza, że nie będzie można wysyłać ani odbierać nowych wiadomości. Konta na Facebooku nie będą widzieć twojego statusu aktywności ani oznaczenia odczytu wiadomości, a istniejące rozmowy nie zostaną przeniesione do skrzynki wiadomości na Facebooku ani Messengera.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA