REKLAMA

Apple się tym nie chwalił. Zaktualizował ważną funkcję w sklepie z aplikacjami

W iOS-ie 17.4 wciąż odkrywamy nowe funkcje. Choć Apple chwali się największymi nowościami, niektóre mniejsze zmiany mogły umknąć. Jedną z nich jest odświeżona historia zakupów w App Store, która stała się teraz o wiele bardziej przydatna.

21.03.2024 06.44
App Store ulepsza historię zakupów
REKLAMA

Nowa wersja iOS-a wprowadza wiele zmian, a jedną z najważniejszych dla użytkowników w Unii Europejskiej jest możliwość instalowania aplikacji spoza App Store. To krok w stronę większej otwartości, znanej z Androida. Oprócz rewolucyjnych zmian, Apple wprowadził też subtelne usprawnienia, które docenią osoby dbające o kontrolę nad swoimi wydatkami.

REKLAMA

Odświeżona historia zakupów App Store

Serwis MacStories zwrócił uwagę na odświeżoną stronę historii zakupów w App Store. Przed aktualizacją dostarczała ona ograniczonych informacji o zrealizowanych transakcjach. Teraz użytkownicy mają dostęp do szczegółowych danych o swoich zakupach, w tym o zakupach w aplikacjach i subskrypcjach Apple.

Nowa strona domyślnie wyświetla zakupy z ostatnich 90 dni, pogrupowane według dnia. Użytkownicy mogą jednak skorzystać z filtrów, aby wyświetlić tylko te, które ich interesują. Można filtrować według typu zakupów lub według osoby, która ich dokonała. Istnieje również możliwość dostosowania zakresu wyświetlanych zakupów. Można wybrać zakupy z ostatnich 30 dni, z bieżącego roku lub zdefiniować własny zakres dat.

Po wybraniu konkretnego zakupu można zobaczyć szczegółowe informacje, takie jak:

  • Identyfikator transakcji
  • Data
  • Cena
  • Sposób płatności
  • Adres rozliczeniowy

Dodatkowo użytkownicy mogą:

  • Ponownie wysłać potwierdzenie zakupu na adres e-mail
  • Zarządzać subskrypcjami
  • Zgłaszać problemy

Przeczytaj więcej o najnowszych zmianach w popularnych aplikacjach:

Odświeżona strona Historii Zakupów jest dostępna globalnie i można uzyskać do niej dostęp poprzez sklep App Store na urządzeniach z systemem iOS, klikając na ikonę profilu użytkownika znajdującą sie w górnym prawym rogu. Aktualizacja ma na celu poprawę doświadczenia użytkownika poprzez zapewnienie większej przejrzystości i kontroli nad wcześniejszymi transakcjami w sklepie App Store.

Kup iPhone'a:
MediaExpert
iPhone 15
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA