REKLAMA

WhatsApp wprowadza super pomocną funkcję. Niektórzy długo na to czekali

WhatsApp na Androidzie może wkrótce otrzymać długo wyczekiwaną funkcję, która obecnie jest dostępna tylko dla systemu iOS. Mowa tu o transkrypcji wiadomości głosowych, której pierwsze ślady odnaleziono w wersji beta komunikatora.

20.03.2024 18.39
WhatsApp wprowadza super pomocną funkcję. Niektórzy długo na to czekali
REKLAMA

Niemal rok temu komunikator WhatsApp dla systemu iOS wprowadził funkcję automatycznej transkrypcji wiadomości głosowych. Pomimo ich przydatności w komunikacji, nie zawsze jest możliwość ich odsłuchania.

Jednakże z bliżej nieokreślonego powodu, przez ostatnie miesiące funkcja była dostępna jedynie dla użytkowników WhatsAppa na urządzeniach Apple'a. Teraz może się to zmienić.

REKLAMA

WhatsApp na Androidzie z transkrypcją wiadomości głosowych

Jak informuje bloger AssembleDebug, prowadzący blog TheSPAndroid poświęcony nowościom w kodzie źródłowym różnych aplikacji i usług w systemie Android, Whatsapp pracuje nad wprowadzeniem do komunikatora transkrypcji.

W kodzie źródłowym wersji beta Whatsapp oznaczonej numerem 2.24.7.7 odkrył on fragmenty kodu zawierające komunikaty dla użytkownika. Komunikaty zawierają informacje o m.in. konieczności pobrania dodatkowych 150 MB danych niezbędnych do uruchomienia funkcji czy informację mówiącą, że "WhatsApp korzysta z funkcji rozpoznawania mowy w urządzeniu, aby zapewnić kompleksowe, zaszyfrowane transkrypcje".

Ten drugi komunikat jest szczególnie ważny, bowiem wskazuje, że możliwość transkrypcji wiadomości głosowych nie przerwie ciągłości szyfrowania komunikacji pomiędzy użytkownikami.

Zgodnie z oczekiwaniami funkcja będzie dostępna z poziomu Ustawień, tak jak w systemie iOS. Jednak kiedy to nastąpi wciąż pozostaje niewiadomą, gdyż w wersji beta aplikacji odnaleziono jedynie szczątkowe fragmenty kodu, a nie właściwą funkcję.

Więcej na temat Whatsappa:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Yohanes Herman Nggebu / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA