REKLAMA

Spotify ze świetną nowością. Nie musisz już w kółko wracać do apki

Spotify się ugięło i w aplikacji dla PC wreszcie wprowadziło wyczekiwaną przez wielu opcję. W końcu nie będzie trzeba zaglądać do aplikacji, żeby zarządzać muzyką.

22.03.2024 18.59
Spotify ze świetną nowością. Nie musisz już w kółko wracać do apki
REKLAMA

Nowa funkcja jest w zasadzie bardzo prosta, ponieważ daje do dyspozycji użytkownikowi mini odtwarzacz, który możemy przypiąć do każdego zakątka ekranu. Okienko będziemy mogli dostosować do własnych potrzeb w kwestii wielkości, rozmiaru, wyświetlanych danych. Opcja jednak nie będzie dostępna dla każdego użytkownika.

REKLAMA

Spotify wreszcie z mini odtwarzaczem w aplikacji na komputery

Ruchome okno, które producent nazwał "Spotify Desktop Miniplayer" zapewni podstawowe funkcje kontroli muzyki. W zależności od tego, jaki styl odtwarzacza wybierzemy, będziemy mogli wykonywać inne czynności. Spotify na grafice przedstawił trzy główne wersje: dwie kwadratowe oraz mały pasek, gdzie ta ostatnia oferuje wyłącznie przewijanie do przodu oraz pauzowanie/odtwarzanie, natomiast inne oferują więcej opcji – m.in. dodawanie utworów do kolejki.

(źródło: Spotify)

Odtwarzacz możemy dostosowywać do potrzeb – w zależności od tego, czego tak naprawdę potrzebujemy. Okno może sobie "pływać" nad innymi kartami np. przeglądarki podczas nauki czy pracy, a my nie będziemy musieli przechodzić do aplikacji, aby zmienić obecnie odtwarzany utwór, skupiając się przede wszystkim na tym, co robimy. Kliknięcie nazwy wykonawcy, utworu lub okładki albumu spowoduje przeniesienie nas do głównej aplikacji Spotify.

Wcześniej, aby uzyskać małe wersje odtwarzaczy Spotify, musieliśmy się posiłkować dodatkowym, zewnętrznym oprogramowaniem – w sieci pojawiła się masa poradników i tego typu programów, co sugerowało, że faktycznie użytkownicy tego potrzebowali. Jednocześnie Spotify się nie spieszyło z dodaniem takiej opcji, co wielu uważało za naprawdę duże niedopatrzenie. Największy konkurent Spotify w postaci Apple Music od dawna oferuje mały pływający odtwarzacz w systemie macOS oraz Windows.

Opcja dostępna dla użytkowników Premium

Mini odtwarzacz w aplikacji na komputery osobiste ma być już udostępniany dla użytkowników Spotify Premium. Osobiście nie widzę tego na żadnej z platform – ani na Windowsie, ani na macOS, więc wydaje się, że producent będzie udostępniał funkcję stopniowo.

(źródło: Spotify)

Najprawdopodobniej opcja mini odtwarzacza jest aktywowana z poziomu serwera. Jeśli macie nową ikonkę w prawym dolnej części Spotify, to znaczy, że jesteście szczęściarzami, bo producent już teraz udostępnił wam tę opcję.

Spotify w komunikacie zasugerował, że opcja może zostać udostępniona też dla użytkowników bez Premium. Twierdząc, że funkcja "obecnie" jest udostępniania posiadaczom abonamentu.

REKLAMA

Więcej o Spotify przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA