REKLAMA

Apple Music z kapitalną funkcją. Zniknął ostatni powód do zostania ze Spotify

Apple Music ułatwi decyzję o zmianie platformy do strumieniowania muzyki. Teraz łatwiej będzie przejść ze Spotify czy Tidala do usługi Apple'a. Jak to będzie wyglądało? Testy już się rozpoczęły.

20.02.2024 15.28
Apple Music pozwoli na przeniesienie muzyki i playlist z innych usług
REKLAMA

Z której platformy do strumieniowania muzyki korzystasz? Spotify jest najlogiczniejszym wyborem dla wielu, Tidal to opcja dla tych, którzy cenią sobie najlepszą możliwą jakość (za najwyższą cenę). A Apple Music? To ciekawy wybór dla posiadaczy urządzeń od Apple’a, chociaż usługa jest dostępna również na systemach Android. I tam też pojawiła się nowa funkcja, która spodoba się tym, którzy chcą porzucić swoją starą usługę i przejść do Apple Music.

REKLAMA

Apple Music ma być twoją następną platformą? Nowa funkcja

Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, Apple Music testuje integrację z SongShift, usługą umożliwiającą użytkownikom transferowanie muzyki między różnymi platformami strumieniowymi. Ta funkcja jest obecnie w fazie testów beta dla użytkowników systemu Android, co pozwala im dodawać muzykę i listy odtwarzania z innych usług do biblioteki Apple Music.

Źródło: reddit

Aplikacja SongShift jest używana do transferowania list odtwarzania między usługami, jest bezpośrednio integrowana z aplikacją Apple Music dla systemu Android.

Integracja ta jest jeszcze we wczesnych fazach i nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna, ale wskazuje na zainteresowanie Apple'a, który chce ułatwić użytkownikom przejście do Apple Music z innych platform. Obecnie testy trwają jedynie w wersji beta na systemie Google’a, ale zazwyczaj wersje Apple Music dla systemów Android i iOS/iPadOS nie różnią się między sobą, więc integracja z SongShift - jeżeli testy powiodą się - powinna również trafić na systemy Apple’a.

Przeczytaj więcej o zmianach w aplikacjach na Spider's Web:

Ceny usług streamingowych w Polsce. Która usługa jest dla ciebie?

Jeżeli zastanawiasz się, czy Apple Music jest tańsze od Spotify, albo która usługa ma dostępny plan rodzinny, oto szybkie zestawienie trzech najpopularniejszych platform wraz z ich aktualnymi cenami:

Spotify:

  • Plan darmowy: Dostępny z reklamami i ograniczoną funkcjonalnością.
  • Plan Premium: 23,99 zł/miesiąc - bez reklam, dostęp do wszystkich funkcji, w tym do podcastów i muzyki offline.
  • Plan Duo: 30,99 zł/miesiąc - dla dwóch osób, bez reklam, dostęp do wszystkich funkcji.
  • Plan Family: 37,99 zł/miesiąc - dla maksymalnie 6 osób, bez reklam, dostęp do wszystkich funkcji.
  • Plan Student: 12,99 zł/miesiąc - dla studentów, bez reklam, dostęp do wszystkich funkcji.

Tidal:

  • Plan HiFi: 21,99 zł/miesiąc (Family, do 6 użytkowników: 34,99 zł/miesiąc, Student: 9,99 zł/miesiąc) - bez reklam, dostęp do muzyki w wysokiej rozdzielczości (do 1411 kbps), dźwięk bezstratny (FLAC), ekskluzywne treści.
  • Plan HiFi Plus: 39,99 zł/miesiąc (Family, do 6 użytkowników: 59,99 zł/miesiąc, Student: 19,99 zł/miesiąc) - bez reklam, dostęp do muzyki w wysokiej rozdzielczości (do 2304 kbps), dźwięk bezstratny (MQA), ekskluzywne treści, funkcja Tidal Connect.

Apple Music:

REKLAMA
  • Plan indywidualny: 21,99 zł/miesiąc - bez reklam, dostęp do wszystkich funkcji.
  • Plan rodzinny: 34,99 zł/miesiąc - dla maksymalnie 6 osób, bez reklam, dostęp do wszystkich funkcji.
  • Plan studencki: 11,99 zł/miesiąc - dla studentów, bez reklam, dostęp do wszystkich funkcji.

Jeśli priorytetem jest dla Ciebie najniższa cena za miesiąc, to Apple Music jest tańszy niż Spotify. Tidal HiFi może stanowić konkurencję dla oferty Apple'a, zwłaszcza w opcji studenckiej. Pamiętaj jednak, że Spotify często kusi nowych użytkowników promocjami, oferując darmowy dostęp do muzyki nawet przez 3 miesiące. Ostatecznie wybór należy do ciebie i powinien być podyktowany twoimi indywidualnymi potrzebami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA