REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone Ultra robi furorę w sieci. Kupisz, jeśli będzie tak wyglądał?

W przypadku iPhone'a Ultra nie sam wygląd pewnie będzie skłaniał do wydania niemałej sumy, ale nie da się ukryć, że jego prezencja też musi być istotna. Jeden z użytkowników Twittera puścił wodze fantazji i stworzył koncept modelu. Fani są na tak.

08.02.2023
14:22
iPhone Ultra robi furorę w sieci. Kupisz, jeśli będzie tak wyglądał?
REKLAMA

Autor, Jonas Daehnert, zaznacza, że projekt stworzył dla zabawy. Nie bazuje na wyciekach, to jedynie wyobrażenie na temat tego, jak iPhone Ultra mógłby wyglądać.

Niektórzy mogą dodać, że w tej wersji prezentuje się znajomo. I faktycznie grafik przyznaje, że inspirował się tym, jak stworzony został Apple Watch Ultra. Podobieństwo widać:

REKLAMA

Wpis na Twitterze zdobył całkiem pokaźną liczbę wyświetleń i polubień. I trochę mnie to zaskakuje, bo tak jak iPhone 14 Pro okazał się być "najnudniejszym iPhonem w historii", tak ta koncepcja idzie wytyczonym, mało interesującym szlakiem. Brakuje efektu wow, czegoś zaskakującego.

Dużo ciekawiej moim zdaniem prezentuje się Samsung Galaxy S23 Ultra, w którym pozbyto się okrągłych ramek. Oczywiście dopiero przekonamy się, jak skuteczna była ta próba wyobrażenia. W końcu iPhone Ultra nie został nawet zapowiedziany, ale według plotek taki jeszcze bardziej prestiżowy model chodzi ludziom w Apple po głowie.

Stylistyka nawiązująca do zegarka może być tropem, wszak nowy topowy iPhone "odziedziczy" nazwę właśnie po Apple Watchu Ultra.

Apple Watch Ultra 49 mm class="wp-image-2503092"
REKLAMA

Z prognoz wynika, że telefon nie będzie mieć składanego ekranu, za to będzie to pierwszy totalnie bezprzewodowy model iPhone'a w historii. Ultra miałby się skupiać na innowacjach związanych bardziej z działaniem oraz oprogramowaniem aniżeli formatem wyświetlacza.

Po co Apple jeszcze jeden wypasiony model iPhone'a? Jak słusznie zauważył Przemek Pająk, marki premium danej kategorii zawsze sprzedają więcej najdroższych modeli, szczególnie w czasach kryzysu.

A klienci Apple'a kupują głównie droższe modele i tak. Inwestycja w jeszcze droższe modele iPhone'a po prostu może okazać się kolejną żyłą złota, która wydłuży cykl życia linii smartfonów.

Dla klientów iPhone'a nie ma większego znaczenia, czy najdroższy topowy model kosztuje równowartość 1,5 tys., czy 1,9 tys. dol. I tak go kupią. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio zanotowano mocny spadek przychodów ze sprzedaży iPhone'ów, szybkie wypuszczenie wersji Ultra wydaje się rozsądnym krokiem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA