REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Smartfony - Poradniki

Jak przenieść dane z iPhone'a na iPhone'a? Instrukcja

Przesiadka na nowszego iPhone’a nie musi oznaczać mozolnego ręcznego wgrywania danych. Telefon Apple’a zapewnia wygodną możliwość przeniesienia danych ze starego urządzenia na nowe. Pokazujemy, jak to zrobić.

21.01.2023
8:11
jak przenieść dane z iphone na iphone
REKLAMA

Nie trzeba odkładać na później przesiadki na nowego iPhone’a. Nie ma się czego obawiać, będzie to proces szybki i bezbolesny. Apple bowiem wyposaża swoje telefony w bardzo sprawnie działającą aplikację do przenoszenia danych. Nazywa się ona Szybki start i jedyne czego wymaga, to posiania przy sobie starego telefonu przy aktywacji nowego.

Należy więc przygotować starego iPhone’a i tego nowego, który użytkownik chce aktywować. Warto zadbać, by urządzenia te były choć częściowo naładowane, ponieważ przenoszenie danych może potrwać dłuższą chwilę, nawet do kilkunastu minut. Należy podłączyć starego iPhone’a do sieci Wi-Fi i upewnić się, że funkcja Bluetooth jest włączona.

REKLAMA

Jak przenieść dane z iPhone'a do iPhone'a? Poradnik

 class="wp-image-3140907"
Funkcja Szybki start uruchamiana przy aktywacji iPhone pozwala przenieść dane ze starego telefonu.
REKLAMA

Funkcja Szybki start jest proponowana użytkownikowi już w momencie aktywacji nowego telefonu. iPhone poprosi o skonfigurowanie nowego konta, w tym podanie odcisków palca lub udostępnienie twarzy do skanowania, po czym zaproponuje przywrócenie danych: z chmury albo z drugiego iPhone’a. Należy wybrać drugą funkcję, jeśli to właśnie z drugiego telefonu mają być przeniesione dane.

Proces migracji potrwa kilka minut i nie może być przerwany. Oba iPhone’y muszą pozostać w bliskiej od siebie odległości aż do zakończenia procesu przenoszenia danych. Czas migracji może się różnić w zależności od takich czynników, jak warunki sieciowe i ilość przenoszonych danych. Na tym jednak koniec, cały proces jest niemal automatyczny i bezobsługowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA