REKLAMA

Humane AI Pin - ten smartfon nie ma ekranu. Właśnie pokazali, co potrafi

Humane AI Pin, znany także jako "przypinkotelefon na dłoni" ma trafić do pierwszych użytkowników w połowie kwietnia. Na ukojenie nerwów, wszystkim z niecierpliwością wyczekującym premiery urządzenia, producent zdradził więcej szczegółów na temat działania i integracji AI Pin.

28.03.2024 12.09
Humane AI Pin - ten smartfon nie ma ekranu. Właśnie pokazali, co potrafi
REKLAMA

W zeszłym roku świat technologii z zaciekawieniem przyglądał się prototypowemu "smartfonowi" Humane. Z zaciekawieniem, gdyż Humane AI Pin to jedyny w swoim rodzaju telefon, noszony jako przypinka na klatce piersiowej, wyświetla treści jako hologram na dłoni.

Choć ówcześnie prezentowano jedynie prototyp, pełnoprawny produkt Humane AI Pin zgodnie z zapowiedziami ma trafić do pierwszych klientów jeszcze tej wiosny. By umilić oczekiwanie na urządzenie, Humane zdradziło nieco więcej informacji na temat dostępnych funkcji i usług.

REKLAMA

Humane AI Pin spodoba się użytkownikom Androida. Ma liczne integracje z usługami Google

Jak przekazuje serwis 9to5Google, Humane AI Pin wyposażony jest w 3-megapikselowy, ultraszerokokątny aparat (120° FOV i przysłona f/2.4). Użytkownicy będą mogli za jego pomocą wykonywać zdjęcia, a to poprzez dwukrotne stuknięcie dwoma palcami w touchpad, użycie głosu lub "wyświetlacza" na dłoni.

Wtedy urządzenie wykonuje nie jedno, a kilka ujęć, w których samodzielnie "dokonuje korekcji kolorów i odszumiania", a ich podgląd można zobaczyć poprzez hologram na dłoni.

Do działania przypinka wymaga subskrypcji usługi w chmurze Humane.Center, wycenionej na 24 dol. (ok. 96 zł) miesięcznie. Dzięki owej subskrypcji AI Pin jest w stanie m.in. natychmiastowo przesyłać zdjęcia do chmury Humane.Center poprzez przesył danych w sieci komórkowej.

Co ciekawe, przy połączeniu konta Humane.Center z kontem Google, zdjęcia zostaną od razu przesłane także do Google Photos. Owa integracja pozwala także na synchronizację kontaktów, a Humane zapowiada także integrację z Kalendarzem Google, która ma nadejść "wkrótce".

Humane AI Pin pozwoli ci zapytać o nadchodzące wydarzenia za pomocą poleceń głosowych, z obsługą dalszych pytań związanych z czasem trwania i tym, kto jest na liście zaproszonych.

Przekazuje 9to5Google

Do synchronizacji kontaktów użytkownicy AI Pin mogą użyć także kont Apple i Microsoft.

REKLAMA

Więcej na temat Humane AI Pin:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA