REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Przyczepiasz ten gadżet do ubrania i nie musisz sięgać po smartfona. Znamy cenę Humane AI Pin

Inteligentna przypinka, która jest smartfonem bez ekranu, ma na pokładzie sztuczną inteligencję - i ma kosztować tyle, co dobry smartfon. Oto Humane AI Pin, która zapowiada się świetnie.

09.11.2023
11:09
Przyczepiasz ten gadżet do ubrania i nie musisz sięgać po smartfona. Znamy cenę Humane AI Pin
REKLAMA

Smartfon pozostaje taki sam od lat: ekran, czip oraz głośniki, wszystko zapakowane w przyjemną w dotyku obudowę. Humane chce to zmienić, tworząc smartfona bez ekranu, który jest zasilany sztuczną inteligencją. Samo urządzenie nie będzie tanie.

REKLAMA

Przypinka Humane AI Pin będzie droga. Ale za to potem będzie jeszcze droższa

Humane AI Pin, czyli przypinka, która jest smartfonem bez ekranu, ma zrewolucjonizować to, w jaki sposób korzystamy z urządzeń mobilnych. Wystarczy mały gadżet, który umieścimy na bluzie czy koszuli - i już dostajemy wszystko, czego potrzebujemy.

Obsługa tego przedziwnego smartfona odbywa się za pomocą dotyku oraz naszego głosu, który będzie wykrywany przez asystenta, wspieranego przez sztuczną inteligencję. Po co to wszystko? Jak wyżej: ma to zastąpić nam smartfona.

Sztuczna inteligencja podbija nasz świat. Więcej o nowych rozwiązaniach przeczytacie na Spider's Web:

A że jest to nowość, to też będzie trzeba wydać sporo. Ile? Firma ma ogłosić cenę na najbliższej konferencji, ale redakcja The Verge weszła w posiadanie oficjalnych dokumentów.

Przypinka ma zostać wyceniona na 699 dolarów, czyli z opłatami, cłami, itd. w Polsce mogłaby kosztować około 3500 zł. To nie wszystko, bo do działania będzie wymagać miesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 24 dolarów za specjalną wersję w sieci komórkowej T-Mobile.

Abonament obejmuje osobny numer telefonu, transfer danych (nie wiemy, czy nieograniczony), przechowywanie w chmurze zdjęć i filmów oraz możliwość nieograniczonego korzystania z modeli sztucznej inteligencji.

Humana AI Pin: specyfikacja techniczna i wsparcie

Urządzenie przytwierdza się magnetycznie do ubrań lub innych powierzchni poprzez zacisk, który spełnia także rolę baterii. Tę ostatnią można łatwo wymienić w każdym momencie. Jaki czip w środku? Qualcomm dostarczy swojego Snapdragona, chociaż nie wiemy, którego. Przypinka wykorzystuje kamerę, sensory głębokości oraz ruchu, do śledzenia i rejestrowania otoczenia. Dźwięk wydobywa się ze specjalnego głośnika, nazwanego przez firmę jako "personic speaker".

Interakcja z Humane AI Pin ma opierać się na wydawaniu komend głosowych, ale gadżet wykorzystuje także projektor do wyświetlania informacji.

REKLAMA

Wiemy o tym, że Humane podjęło współpracę z platformą streamingową Tidal, stąd odtwarzanie muzyki na Humane AI Pin będzie tak samo proste, jakbyście korzystali ze starego iPoda Nano.

I na koniec: przypinka działa na systemie Cosmos, integrując różne modele sztucznej inteligencji oraz narzędzia, bez konieczności korzystania z "tradycyjnych aplikacji". Nie wiemy, kiedy - i czy -, Humane AI Pin trafi na Stary Kontynent. Czas pokaże, czy pomysł na stworzenie drogiego smartfona bez ekranu wypali gdziekolwiek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA