REKLAMA

Ogromne zmiany. iPhone 16 Pro zmiecie każdego Androida

Szykuje się ogromna aktualizacja iPhone'ów 16 Pro. Ci, którzy szukają najlepszego możliwego aparatu w telefonie, mogą szykować oszczędności. Jest też dobra wiadomość dotycząca tańszych modeli, bo bazowy model 16 Pro ma dostać świetne ulepszenie.

17.04.2024 09.26
Ogromne zmiany. iPhone 16 Pro zmiecie każdego Androida
REKLAMA

iPhone'y 16 zbliżają się wielkimi krokami: jeszcze tylko maj, konferencja WWDC 2024 w czerwcu, wakacje - i już Tim Cook wyjdzie na wirtualną scenę i pokaże nowe telefony.

REKLAMA

Aparaty iPhone'ów 16 Pro będą mocarne

Jak informuje serwis 9to5Mac, zapowiada się duża aktualizacja aparatów w modelach Pro. Oczekuje się, że oba modele iPhone'a 16 Pro otrzymają aktualizację aparatów ultraszerokokątnych. Liczba megapikseli wzrośnie z 12 do 48 MP. Ta poprawa będzie szczególnie widoczna w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo sensor 48 MP może umożliwiać nagrywanie wideo przestrzennego w rozdzielczości 4K (wcześniej tylko 1080p).

iPhone 16 Pro w końcu dołączy do swojego większego brata, Pro Max, oferując co najmniej 5-krotny zoom optyczny i 25-krotny zoom cyfrowy. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu ulepszonej konstrukcji aparatu, która wcześniej była dostępna wyłącznie w modelu Pro Max. Istnieje również plotka, że Pro Max może otrzymać mocniejszy obiektyw peryskopowy ultraszerokokątny, ale nie zostało to potwierdzone przez wiarygodne źródła.

iPhone 15 Pro Max

Według innych doniesień, Apple testuje nową technologię powłoki przeciwodblaskowej do obiektywów aparatu iPhone'ów 16 Pro. Ta powłoka "atomic layer deposition" (ALD) ma na celu minimalizację odbić i artefaktów w obiektywie.

Plotki sugerują również, że iPhone 16 Pro może otrzymać nowy sensor Sony do głównego aparatu o warstwowej budowie. Taka budowa pozwala na zastosowanie większych diod półprzewodnikowych, które rejestrują więcej światła i zapewniają lepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu. Nie jest jednak jasne, czy ten sensor będzie dostępny wyłącznie w modelu Pro Max, czy też w obu modelach.

Kup iPhone'a 15
x-kom
iPhone 15
x-kom

Poznaj więcej plotek o planach Apple'a:

Apple jak Oprah Winfrey: 256 GB dla każdego (modelu Pro)

REKLAMA

W nieco przewidywalny sposób, Apple podbił rok temu bazową pamięć bazowego iPhone'a 15 Pro Max ze 128 do 256 GB. W tym roku może nastąpić kolejna dobra zmiana. Plotki sugerują, że Apple rozważa podwojenie podstawowej pojemności iPhone'a 16 Pro z 128 do 256 GB, być może bez podwyżki ceny.

Dzięki temu iPhone'y 16 Pro i Pro Max stałyby się bardziej zunifikowane, ponieważ 16 Pro ma otrzymać zoom optyczny znany z 15 Pro Max, a główną różnicą między nimi pozostałby rozmiar ekranu. W tym roku, zgodnie z doniesieniami, modele 16 Pro i 16 Pro Max dostaną większe ekrany, a ich tańsze wersje otrzymają m.in. peryskopowy aparat w 16 Pro (oraz, możliwie, 256 GB pamięci bazowej). Standardowe modele 16 powinny również posiadać mocniejszy chip i przycisk funkcyjny, który dotychczas był dostępny tylko w linii Pro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA