REKLAMA

Tak będą wyglądały nowe iPhone'y 16. Oto, czego możemy się spodziewać

Do sieci po raz kolejny wyciekły przecieki przedstawiające wygląd nadchodzących smartfonów Apple iPhone 16. Kolejny przeciek wskazuje na to, że tegoroczne modele otrzymają pewne zmiany w konstrukcji.

04.04.2024 18.20
Tak będą wyglądały nowe iPhone'y 16. Oto, czego możemy się spodziewać
REKLAMA

Nowe informacje obejmują zdjęcie atrap czterech nadchodzących modeli iPhone'ów 16 w różnych rozmiarach. Zdjęcia zostały dostarczone przez renomowanego informatora z serwisu X, Sonnyego Dicksona, którego przedpremierowe przecieki niejednokrotnie się sprawdziły. Użytkownik najprawdopodobniej specjalnie nie podpisał posta, ale bazując na wcześniejszych doniesieniach, jesteśmy prawie pewni, że właśnie tak będą wyglądały nowe iPhone'y.

REKLAMA

Wygląd iPhone'a 16 bez tajemnic. Cztery modele, cztery rozmiary

Już od dłuższego czasu pojawiają się informacje, że nowe iPhone'y 16 mają otrzymać pewne zmiany konstrukcyjne. Największe modyfikacje mają dotyczyć podstawowych modeli, które zostaną wyposażone w nowe wzornictwo wyspy na aparaty oraz przycisk akcji, znany dotąd jedynie z iPhone'ów 15 Pro. Z kolei "szesnastki" z dopiskiem Pro powinny zostać nieco powiększone, a wszystkie cztery modele otrzymają nowy guzik akcji na prawej krawędzi, który ma służyć jako fizyczny spust migawki.

Na nowych zdjęciach dostarczonych przez użytkownika serwisu X widzimy wszystkie te zmiany – fotografie przedstawiają cztery atrapy: iPhone 16, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Plus i iPhone 16 Pro Max. Wcześniej pojawiały się plotki, jakoby Apple wreszcie miał wydać model Ultra, natomiast najpewniej producent w dalszym ciągu pozostanie przy nazewnictwie Pro Max i wciąż otrzymamy wyłącznie cztery modele, a nie pięć.

Atrapy jednak potwierdzają dotychczasowe zmiany: jeśli się dokładnie przypatrzymy, to zauważymy, że modele ustawione po lewej stronie (iPhone 16 i iPhone 16 Pro) różnią się nieco od siebie pod względem wymiarów, podobnie jak te po prawej stronie (iPhone 16 Plus i iPhone 16 Pro Max). Oznacza to, że w tym roku otrzymamy nie dwa, a aż cztery rozmiary iPhone'ów – odpowiednio z ekranami o przekątnej 6,1", 6,3", 6,7" i 6,9". Do tego wszystkie nowe modele mają mieć cieńsze ramki.

Fani małych smartfonów będą mieli realny powód, aby wybrać podstawowy model i nie dopłacać do modelu z dopiskiem Pro, natomiast Pro Max będzie istną "patelnią", chociaż w świecie Androida pojawiały się już takie przekątne, np. Galaxy S20 Ultra miał 6,9-calowy (choć zaoblony po bokach) wyświetlacz. Podstawowe warianty – 16 i 16 Plus – otrzymają zmieniony wygląd, który będzie powrotem do dawnych lat.

Apple najwyraźniej zrezygnował ze wzornictwa wysepki aparatów ustawionych po przekątnej, które stosował od iPhone'a 13 aż po iPhone'y 15 i powrócił do wyspy przypominającej tę z iPhone'a X i iPhone'a Xs (Max), gdzie aparaty są ustawione pod sobą. Ponadto iPhone 16 i iPhone 16 Plus odziedziczą przycisk akcji z iPhone'ów 15 Pro, który zastąpił fizyczny suwak do wyciszania telefonu obecny w telefonach Apple'a od niepamiętnych czasów.

Oczekuje się, że premiera iPhone'ów 16 odbędzie się we wrześniu, tak jak ma to miejsce co roku. Po drodze odbędzie się jeszcze wydarzenie WWDC 2024, które przyniesie m.in. nową wersję systemu operacyjnego iOS 18.

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
iPhone 15 Pro Max 256GB
Media Expert
RTV EURO AGD
iPhone 15 Pro 128GB
RTV EURO AGD
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA